Fransa’da İlk Raund Sonuçlandı

Şehirler
İkinci sırayı ise Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy elde etti. Seçimin süprizini ise Aşırı sağcı parti lideri Marine Le Pen gerçekleştirdi. Le Pen yüzde 19 ile 3. Sıranın sahibi oldu. Fransa ‘da bug...
EMOJİLE

İkinci sırayı ise Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy elde etti. Seçimin süprizini ise Aşırı sağcı parti lideri Marine Le Pen gerçekleştirdi. Le Pen yüzde 19 ile 3. Sıranın sahibi oldu.

Fransa ‘da bugün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunu Sosyalist parti cumhurbaşkanı adayı François Hollande 28.4 önde kapattı. İkinci sırayı ise Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy elde etti. Sarkozy’nin oy oranı ise yüzde 27 olduğu belirtildi. Aşırı sağcı parti adayı Marine Le Pen ise 3’ü sırada yer aldı. Le Pen’İn oy oranının ise 19 olduğu açıklandı. Seçimin süpriz adayı Jean Luc Melenchon ise yüzde 11 oy oranıyla 4. sırada kaldı. Merkez sağ partisi Modem’İn cumhurbaşkanı adayı François Bayrou ise yüzde 9 oy oranıyla 5 sıranın sahibi oldu.

Bu sonuçların ardından ilk turda ilk iki sırayı elde eden François Hollande ve Nicolas Sarkozy 6 Mayısta yapılacak ikinci tur seçimlerinde Elysee sarayının yeni sahibi olabilmek için yarışmaya hak kazandı.

Fransa içişleri bakanlığı seçimleri katılım oranının ise yüzde 82 olarak gerçekleştiğini duyurdu.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme