Fransa Diken Üstünde

Şehirler
Fransa’da 3’ü asker olmak üzere 7 kişinin ölümüne neden olan Muhammed Merah polise direnmeye devam ediyor. Dün gece saat 3’ten beri süren operasyonla ilgili açıklama yapan Fransa Sav...
EMOJİLE

Fransa’da 3’ü asker olmak üzere 7 kişinin ölümüne neden olan Muhammed Merah polise direnmeye devam ediyor. Dün gece saat 3’ten beri süren operasyonla ilgili açıklama yapan Fransa Savunma Bakanı Gerard Longuet, "Şüpheliyi canlı ele geçirmek istiyoruz." dedi.

Longuet yaptığı açıklamada, "Şüphelinin amacının ne olduğunu anlamak, destekcilerini öğrenmek ve adalet önüne çıkarmak için canlı ele geçirmek istiyoruz." diye konuştu.

Gerarda Longuet, operayonun gece geç saatlere kadar sürebileceğini belirterek, yarına sarkma ihtimalinin ise olmadığını söyledi. Savunma bakanı, fiziki yorgunluğa bağlı sinirlerin de giderek gerildiğinin altını çizdi.

OBAMA’DAN SARKOZY’YE TELEFON

ABD Başkanı Barack Obama, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi arayarak, kendinin ve Amerikan halkının olaydan duyduğu üzüntüyü ilettiği açıklandı. Sarkozy’ye başsağlığı dileklerini ileten Obama, öldürülen insanların ailelerine, ABD halkının üzüntülerini Sarkozy’den iletmesini istediği açıklandı.

Obama, Fransa güvenlik güçlerine soruşturmayı bir an önce sonucu kavuşturdukları için takdirlerini sunduğu belirtildi.

cihan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme