Filistinli futbolcudan açlık grevine son

Şehirler
İsrail’de yaklaşık 3 yıldır gözaltında tutulan Filistinli milli futbolcu Mahmud Sarsak, üç aydan fazladır sürdürdüğü açlık grevine 10 Temmuz’da son vereceğini açıkladı. Filistinli milli fu...
EMOJİLE

İsrail’de yaklaşık 3 yıldır gözaltında tutulan Filistinli milli futbolcu Mahmud Sarsak, üç aydan fazladır sürdürdüğü açlık grevine 10 Temmuz’da son vereceğini açıkladı.

Filistinli milli futbolcu Mahmud Sarsak’ın avukatı, en uzun süreli açlık grevi yapan Filistinli olan 25 yaşındaki müvekilinin dün akşam, açlık grevini sona erdirdiğini göstermek için sembolik olarak bir parça çikolata yediğini söyledi.

İsrail, Sarsak’ın İslami Cihad’ın etkin bir üyesi olduğunu iddia ederken, Filistinli milli futbolcu bu iddiaları reddediyor.

HİÇBİR SUÇLAMA YÖNELTİLMEDİ

Sarsak, Temmuz 2009’da bir futbol maçına katılmak için Batı Şeria’ya giderken, Gazze ile İsrail arasındaki geçişte tutuklanmıştı. Sarsak, o tarihten bu yana hakkında hiçbir suçlamada bulunulmadan alıkonuluyor.

Filistinli futbolcu, serbest bırakılması talebiyle geçtiğimiz martta açlık grevine başlamıştı. Sarsak’ın sağlık durumunun kötüleşmeye başlamasıyla spor dünyasının önde gelen isimleri Sarsak’a destek vermişti.

UEFA’DAN FİLİSTİN’E RET

Filistinli futbol yetkilileri, Sarsak’ın durumu sebebiyle, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nden (UEFA) İsrail’in 2013 21 yaş altı Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliğinden alınmasını istedi, ancak UEFA bu talebi geri çevirdi.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme