Filistin Dostu ödülü Mehmet Kaplan’a

Şehirler
İsveç Filistin Dayanışma Federasyonu tarafından her yıl verilen ”Yılın Filistin Dostu Ödülü”ne bu yıl Yeşiller Partisi’nin Türk milletvekili Mehmet Kaplan layık görüldü. Birleşmiş Mi...
EMOJİLE

İsveç Filistin Dayanışma Federasyonu tarafından her yıl verilen ”Yılın Filistin Dostu Ödülü”ne bu yıl Yeşiller Partisi’nin Türk milletvekili Mehmet Kaplan layık görüldü.

Birleşmiş Milletler’in 1977 yılında 29 Kasım’ı ”Filistin Halkıyla Dayanışma Günü” olarak ilan etmesinin ardından birçok ülkede olduğu gibi İsveç’te de çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
İsveç Filistin Dayanışma Federasyonu, bu yıl düzenlenen etkinlikler kapsamında ”Yılın Filistin Dostu Ödülü”nün sahibini de açıkladı.

Federasyon’dan yapılan açıklamada, bu yılın Filistin Dostu Ödülü’nün İsveç’in Yeşiller Partisi’nden Türk Milletvekili Mehmet Kaplan’a verildiği bildirildi.

Kaplan’a ödülün verilme nedeni olarak ise baskı altındaki insanların hakları için verdiği mücadeleyi bir yaşam biçimi olarak sürdürmesi gösterildi.

Mehmet Kaplan’a ödülü, bu akşam Stockholm’de düzenlenecek ”Filistin Halkıyla Dayanışma Gecesi”nde takdim edilecek. Gecede, çok sayıda sanatçının katılacağı Filistin halkıyla dayanışma konseri de düzenlenecek.

Mehmet Kaplan, ödülün açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, dünyada adil ve kalıcı bir barış ortamı oluşturmak için insanların daha fazla çaba harcaması gerektiğini belirterek, kendisinin de bu amaçla çalışmalarına daha fazla devam edeceğini bildirdi.

Trthaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme