Eylemcilerden şiddete karşı çağrı

Şehirler
Gezi Parkı eylemlerinin amacını aşarak şiddet eylemlerine dönüşmesi üzerine farklı bir kampanya başlatıldı. Yine sosyal medya üzerinden örgütlenen gruplar, eylemlere katılanlara şiddeti durdurma çağrı...
EMOJİLE

Gezi Parkı eylemlerinin amacını aşarak şiddet eylemlerine dönüşmesi üzerine farklı bir kampanya başlatıldı. Yine sosyal medya üzerinden örgütlenen gruplar, eylemlere katılanlara şiddeti durdurma çağrısı yapıyor.

Twitter ve facebook üzerinden yürütülen çalışmada kullanılan farklı görseller de dikkat çekiyor. Bu görsellerden birini de Beatles grubunun efsane isimlerinden biri olan Jonh Lennon’un Yoko Ono ile birlikte çekilmiş fotoğrafı oluşturuyor.

Fotoğraf üzerinde Jonh Lennon’un, “Olay şiddet kullanımına dönüşmeye başladığı zaman, sistemin oyununa geliyorsunuz demektir. Yerleşik düzen sizi kavgaya sokmak için kızdırmaya çalışacak, sakalınızı çekecek, yüzünüze fiske atacaktır.

Çünkü, siz bir kere şiddete başvurduktan sonra sizle nasıl baş edeceklerini bilirler. Nasıl baş edeceklerini bilmedikleri tek şey, şiddet dışı eylemler ve mizahtır.” şeklindeki ifadeleri yer alıyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme