Esed “misket bombasıyla” vurdu

Şehirler
Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana hava ve karadan muhaliflere karşı yürüttüğü operasyonlarda Şam’da 19, Humus’ta 18, Dera ve Halep’te 7’ş...
EMOJİLE

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana hava ve karadan muhaliflere karşı yürüttüğü operasyonlarda Şam’da 19, Humus’ta 18, Dera ve Halep’te 7’şer, İdlib’te 6, Hama’da 3, Rakka’da 2, Kuneytra ve Haseke kentinde birer olmak üzere toplam 64 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Öte yandan rejim güçlerinin Kasyon Dağından başkent Şam’ın Dareya, Yermuk, Tamadmun, Haresta, Doğu Guta, Zemelka Cobar ve Kabun bölgelerini yoğun top ateşine tuttuğunu aktaran (SRGC), kentin Yermuk, Dareya, Babila ve Berze banliyölerinde ÖzgürSuriye Ordusu (ÖSO) birlikleri ile Esed güçleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını bildirdi.

SRGC, Şam’ın Kalamun bölgesinden ülkenin kuzeyine doğru Scud füzelerinin fırlatıldığını ve Kalamun bölgesinde silahlı muhaliflerle Esed birlikleri arasında çatışmaların olduğunu da duyurdu.

Humus’un güney kesimlerinde konuşlanan ordu birliklerinin, kentin Bab-ı Amr ve Bab Hud bölgelerini tank ve top ateşine tutması nedeniyle çok sayıda evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü belirten SRGC, savaş uçaklarının kentin Telbise ilçesini bombalamasıyla çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını, enkaza dönüşen binaların altından ceset ve yaralıların çıkarılmaya çalışıldığını kaydetti.

Savaş uçaklarının Halep’in Haritan beldesini ”misket bombasıyla” vurması sonucu ölü ve yaralıların olduğunu iddia eden  SRGC, Halep’in birçok bölgesinde iki ordu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını aktardı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme