Esed katliama devam ediyor: 34 ölü

Şehirler
Merkezi Londra’da bulunan örgüt, ordunun Şam’ın birçok semt ve beldesine düzenlediği operasyonlarda açılan ateşte 8, İdlib’de 8, Halep’te 7, Humus’ta 6, Dera’da 3, ...
EMOJİLE

Merkezi Londra’da bulunan örgüt, ordunun Şam’ın birçok semt ve beldesine düzenlediği operasyonlarda açılan ateşte 8, İdlib’de 8, Halep’te 7, Humus’ta 6, Dera’da 3, Deyr ez-Zor ve Lazkiye’de birer olmak üzere ülke genelinde açılan ateş sonucunda 34 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Bu arada, Dera’nın Şeyh Miskin beldesine güvenlik güçlerinin baskınlar düzenlediğini, açılan ateşte çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını, sokak ortasındaki ölü ve yaralıların yoğun ateş nedeniyle alınamadığını aktaran Şam Haber Ağı (SNN), beldede elektrik ve iletişimin kesik olduğunu kaydetti.

İdlib’in Kurin köyünün 4 günden bu yana top ateşine tutulduğunu ve bölgeye çok sayıda havan mermisinin düşmesi nedeniyle halkın köyü kitleler halinde terk etmeye başladığını belirten SNN, Humus’un Kusayr ilçesine yoğun bir şekilde düzenlenen top saldırısında pek çok yerleşim yerinin hasar gördüğünü aktardı.

Kusayr’da yaklaşık 25 askerin tüm teçhizatlarıyla birliklerinden ayrılarak Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) safına katıldığını da duyuran SNN, Hama’nın Akrabt nahiyesine hava destekli operasyonların düzenlediğini ve Şecera çarşısı bölgesinde askerlerin evlere baskınlar yaparak yağmaladığını kaydetti.

Ordunun Halep’in Selahaddin, Sukkeri ve Firdevs bölgelerini tekrar yoğun top ateşine tuttuğunu bildiren haber ağı, başkent Şam’ın Mudamiye Yelda ve Daraya bölgelerinde operasyonların devam ettiğini de vurguladı.

Ayrıca ÖSO’nun Halep’te Suriye ordusuna ait bir tankı ele geçirdiği kaydedildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme