Esed: Herkes Suriye’yi yok etmeye çalışıyor

Şehirler
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, ülkesinin "gerçek bir savaş ve yok etme planı" ile karşı karşıya olduğunu belirterek, bu durumdan dış güçleri suçladı. Esed, parlamentonun açılışında yaptı...
EMOJİLE

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed,

ülkesinin "gerçek bir savaş ve yok etme planı" ile karşı karşıya olduğunu belirterek, bu durumdan dış güçleri suçladı.

Esed, parlamentonun açılışında yaptığı, devlet televizyonundan canlı yayımlanan konuşmasında, "sivil ya da asker tüm şehitleri saygıyla andığını ve bu kişilerin kanının yerde kalmayacağını belirtti.

Beşşar Esed, teröristlerin ülkenin gelişimini ve yapılan reformları engellemeye çalıştığını ve bu krizi aşacakları"nı söyledi.

"Kimseden intikam almıyoruz ve kriz bittikten sonra da almayacağız" diyen Esed, "teröristleri durdurmamız sadece silahla olur siyasetle olmaz" ifadesini kullandı.

Rejimin tüm siyasi yolları denediğini, ancak bu çabaların boşa çıktığını belirterek, "dış güçlerin yönettiği gerçek bir savaşla karşı karşıya olunduğu ve bunlarla başa çıkma yollarının farklı olduğu"nu vurguladı.

Esed, terörün sorumlularının diyalog ve reformlarla ilgilenmediğini belirterek, "Bir misyonları var, bu görevi yerine getirinceye kadar ya da biz onları durdurana kadar durmayacaklar" dedi.

Beşşar Esed, "İlk günden beri krizi aşmamızda siyasi sürecin bir çözüm yolu olmadığını biliyorduk. Yakın zamanda yeni hükümet kurulacak" diye konuştu.

Esed, Suriye’nin görüşü ne olursa olsun, tüm Suriyelilere açık olduğunu ancak terörün siyasi sürecin bir parçası olamayacağını, ülkeyi iyileştirmek için terörle mücadele edilmesi gerektiği"ni söyledi.

Ülkede güvenlik durumunun alarm verdiğini belirten Esed, "Milli güvenlik kırmızı çizgilerde, ona dokunanı af etmeyeceğiz" diye konuştu.

Esed ayrıca, gençlerin para karşılığında kandırıldığını da ifade etti.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme