Dünyanın En Zengin ve Mutlu İşçisi

Şehirler
Dünyanın en iyi işi olarak tanımlanan Avustralya’nın Hamilton Adası’nın bekçiliği için 2009’da 35 bin aday arasından seçilen İngiliz Ben Southall tropik cennette geçirdiği 3 yılını B...
EMOJİLE

Dünyanın en iyi işi olarak tanımlanan Avustralya’nın Hamilton Adası’nın bekçiliği için 2009’da 35 bin aday arasından seçilen İngiliz Ben Southall tropik cennette geçirdiği 3 yılını BBC’ye anlattı.

Adadaki 6 aylık iş için 150 bin Avustralya doları (277 bin TL) alan Southall, işini öyle iyi yapmış ki sözleşmesi bittiğinde Queensland’ın turizm elçisi seçilerek görevine devam etmiş. Üç yıldır bölgeyi turistlere gezdirip deneyimlerini  bloguna  paylayan Southall, “Annem bir işte dikiş tuttaracağıma inanmazdı. Aynı yerde 3. yılıma girdim. Galiba ölene kadar burada kalacağım” dedi. İşinin zor ama zevkli olduğunu söyleyen şanslı bekçi bir keresinde zehirli denizanası tarafından sokulduğunu ve ölümden döndüğünü anlattı.
 

BEŞ YILDIZLI HAYAT
 
Şanslı bekçi turistleri bölge hakkında  bilgilendiriyor, kanoyla geziyor, sörf yapıyor. Bölgedeki 5 yıldızlı otellerde kalan Southall, hizmette sorun yaşarsa durumu yetkililere haber veriyor. 
 
AŞK BİTTİ
 
Ben Southall, işe girmeden önce birlikte olduğu İngiliz sevgilisinden aradaki mesafe yüzünden bir yıl sonra ayrıldığını söyledi.
 
NİŞANLANDI
 
İşe girdikten iki yıl sonra bir turist grubu içindeki Sophie’ye aşık olduğunu anlatan Southall, “Kasımda düğünümüz var” dedi.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme