Dolar Milyarderi Ama Evi Bile Yok!

Şehirler
ABD’li işadamı Nicolas Berggruen, 2.4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin isimleri arasında yer alıyor.   Son olarak ortağıyla birlikte Burger King’in yüzde 29’luk his...
EMOJİLE

ABD’li işadamı Nicolas Berggruen, 2.4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin isimleri arasında yer alıyor.
 
Son olarak ortağıyla birlikte Burger King’in yüzde 29’luk hisselerini satın alacağını açıklayan 50 yaşındaki işadamının ne evi, ne yatı, ne katı, ne de markalı bir saati var.

EŞYALARA BAĞIMLILIKTAN KURTULDU

12 yıl önce eşyalara bağımlı olmanın büyük bir dert olduğunu fark eden Berggruen, ABD’nin New York kentindeki evini ve adasını satmaya karar veriyor. O günden beri otellerde yaşamaya başlayan işadamı bazen bir 1 ay içinde 14 farklı şehirde kalıyor.
 
‘GÖSTERİŞ GEREKSİZ’

Bir şeylere sahip olma fikrinden hoşlanmadığını, servetinin yarısını sosyal sorumluluk projelerine harcayacağını belirten Berggruen hayat felsefesini ise şu sözlerle anlatıyor: "Gösteriş yapmanın anlamı yok. Sahip olduğum her şey geçici. Sadece kısa bir süre için bu dünyadayız. Malımız mülkümüz değil, yaptıklarımız sonsuza dek kalıcı olacak. Değerli olan bu." Ünlü sanatçıların milyon dolarlık yapıtlarını alıp müzelere bağışlayan Berggruen, California Eyaleti’nin borçlarını kapatmasına yardımcı oluyor.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme