“Demir Leydi”nin cenaze töreni yarın

Şehirler
Türkiye’yi Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in temsil edeceği cenaze törenine, iki binden fazla davetlinin katılması bekleniyor. Thatcher’ın naaşı, bugün İngiliz Parlamentosu içeri...
EMOJİLE

Türkiye’yi Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in temsil edeceği cenaze törenine, iki binden fazla davetlinin katılması bekleniyor.

Thatcher’ın naaşı, bugün İngiliz Parlamentosu içerisindeki Saint Mary Kilisesi’ne getirilecek. Parlamenterlerin, başbakanlık çalışanlarının ve Thatcher’ın ailesinin katılacağı törenin ardından "Demir Leydi"nin naaşı gece boyunca kilisede bekletilecek.

Cenaze töreninin yarın yerel saatle 10.00’da (TSİ 12.00) başlaması planlanırken, naaşın yaklaşık 1 saat boyunca başbakanlık, bakanlıklar ve Londra’nın birçok simge yapısının önünden geçirilerek St. Paul Katedrali’ne getirilmesi öngörülüyor.

İngiltere’nin ilk kadın başbakanının naaşı, güzergahın bir kısmında cenaze arabasında, bir kısmında ise askerler eşliğinde top arabasında taşınacak. 

Cenaze töreni sırasında, tarihi saat kulesi Big Ben’in çanı çalmayacak ve Tower Bridge’den, Falkland Savaşı’nda kullanılanların da arasında bulunduğu toplardan atış yapılacak.

Eski ABD başkanları ve İngiltere başbakanlarının da davet edildiği törene, Kraliçe 2. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Philip de katılacak.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme