Dedesi Türkiye’de casusluk yapıyordu

Şehirler
ABD’nin Colorado Eyaleti’ne bağlı Denver kenti yakınlarındaki bir sinemada ‘Batman’ serisinin son filminin gösterimi sırasında 12 kişiyi öldüren ve 58 kişiyi yaralayan James Ho...
EMOJİLE

ABD’nin Colorado Eyaleti’ne bağlı Denver kenti yakınlarındaki bir sinemada ‘Batman’ serisinin son filminin gösterimi sırasında 12 kişiyi öldüren ve 58 kişiyi yaralayan James Holmes ile ilgili esrar perdesi kalınlaşıyor.

‘DEDESİ CASUSLUK YAPIYORDU’ İDDİASI

Daha önce Türkçe bildiği belirtilen Holmes’un dedesi Yarbay Robert Holmes’un Türkiye’de casusluk yaptığı iddia edildi. California Eyaleti’nde ABD Kara Kuvvetleri’ne ait bir dil okulunda Türkçe öğrenen Robert Holmes, buradan 1948 yılında mezun oldu. Çeşitli istihbarat uzmanlarına göre, Yarbay Robert Holmes, Türkçe’yi öğrenip mezun olduktan sonra çok büyük olasılıkla Ankara veya İstanbul’da istihbarat subayı olarak görevlendirildi. Uzmanlar, o dönemlerde dil okullarından mezun olan subaylara genellikle bu tür görevlerin verildiğini ifade ettiler.

ÖNCE PLAN SONRA KATLİAM

Öte yandan James Holmes’un katliamı gerçekleştirmeden birkaç gün önce Colorado Üniversitesi’nde bir psikiyatri profesörüne yapacağı eylemi anlattığı bir mektup ve katliama ait çizimlerin bulunduğu bir defter gönderdiği ortaya çıktı . Ancak gönderdiği paket profesörün eline geçmediği için profesör durumdan haberdar olmamış.

Yetkililer, “Notların yer aldığı defterde, katliamın çizimleri de yer alıyordu. Katil, katli amı aynı şekilde gerçekleştirmiş. Holmes’un çizimlerinde çöp adamlar silahla etrafa ateş ediyordu” diye konuştu.

FİLMİN SONUNU SORDU

Bu arada New York Daily News Gazetesi’ne göre, Holmes, cezaevinde gardiyana, “Batman filmini gördün mü? Nasıl bitiyor?” diye sordu. Gardiyan ise katile cevap vermedi.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme