Davutoğlu’na Bosna’dan Anlamlı Ödül

Şehirler
Davutoğlu, Balkanlar ve dünya barışına katkılarından ötürü Uluslararası Humanistler Ligi’nin ödülüne layık görüldü. Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da temaslarda bulunan Davutoğl...
EMOJİLE

Davutoğlu, Balkanlar ve dünya barışına katkılarından ötürü Uluslararası Humanistler Ligi’nin ödülüne layık görüldü.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da temaslarda bulunan Davutoğlu’na anlamlı bir ödül takdim edildi.

Ödül "Sizin gibiler var oldukça dünyada daha çok barış olacaktır." sözleriyle verildi.

Davutoğlu da, Saraybosna’nın barış kültürüne vurgu yaptı ve "İnsanlığın tüm şehirleri yıkılsa, dünyada sadece Saraybosna kalsa, insanlık yeniden inşa edilir.Barışın hoşgörünün ruhunu burada hissediyoruz." dedi.

Davutoğlu, (barışçıl bir dünya için Saraybosna ruhunu, Aliya İzzet Begoviç’in mirasını korumalıyız) derken, çorba örneği vererek Balkanların çok kültürlülüğüne vurgu yaptı.

"Bir çorbada ne kadar çok malzeme olursa çorba o kadar lezzetli olur" ifadesini kullanan Davutoğlu, camiler, kiliseler ve sinagogların bu bölgede birarada bulunduğunu belirtti.

Kendisini tarihin mütevazi bir öğrencisi olarak niteleyen Davutoğlu "Her zaman Balkanlar, Avrupa ve dünyada barış için çalışmaya devam edeceğim." dedi.

Davutoğlu, temasları kapsamında Bosna Hersek yüksek temsilcisi Valenten İnzko ve Savunma Bakanı Muhammed İbrahimoviç ile görüştü.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme