Chavez’in Sağlık Durumu Ciddi

Şehirler
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in geçtiğimiz günlerde geçirdiği ameliyat sonrasında yeni komplikasyonlar yaşadığı bildirildi. Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Nicolas Maduro, bir süre ön...
EMOJİLE

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in geçtiğimiz günlerde geçirdiği ameliyat sonrasında yeni komplikasyonlar yaşadığı bildirildi.

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Nicolas Maduro, bir süre önce ameliyat olan Chavez’in ameliyat sonrası, solunum yolları enfeksiyonuna bağlı birtakım yeni komplikasyonlarla karşılaştığını duyurdu.
Geçen Cuma’dan bu yana Chavez’in sağlık durumunu takip etmek için Havana’da bulunan Maduro, liderin durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti.

Öte yandan Chavez’in sağlık durumu yüzünden, Bolivar Sarayı’nda düzenlenen yıl sonu konserinin de iptal edildiği ifade edildi.

Venezuela’da Ekim ayında yapılan seçimleri kazanarak 3. kez devlet başkanı seçilen 58 yaşındaki Chavez, geçen yıl yakalandığı leğen kemiği kanseri nedeniyle daha önce 2 kez ameliyat geçirmişti. Chavez, kanserin nüksettiğinin anlaşılması üzerine Küba’nın başkenti Havana’ya giderek 11 Aralık’ta 3. kez ameliyat olmuştu.

Chavez, ameliyattan hemen önce bazı yetkilerini yardımcısı Maduro’ya devretmişti.

TRT Haber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme