Cenazesi İslami usullere uygun hazırlanmış

Şehirler
Associated Press (AP) haber ajansının, Bilgi Edinme Hakkı Yasası çerçevesinde ulaştığı bazı e-postalarda, bin Ladin’in USS Carl Vinson Gemisi’nden denize bırakılışını askerlerin izlemediği...
EMOJİLE

Associated Press (AP) haber ajansının, Bilgi Edinme Hakkı Yasası çerçevesinde ulaştığı bazı e-postalarda, bin Ladin’in USS Carl Vinson Gemisi’nden denize bırakılışını askerlerin izlemediği yazıyor.

Beşinci Filo’nun Komutan Yardımcısı Tuğamiral Charles Gaouette’in, 2 Mayıs’ta gönderdiği e-postada Amerikan askerlerinin Pakistan’ın Abbottabad kentindeki konutuna düzenledikleri operasyon sırasında öldürülen bin Ladin’in cenazesinin yıkanıp kefene sarıldığını ve içine ağırlık konmuş bir ceset torbasına konulduğunu yazdığı belirtildi.

Tuğamiral Gaouette’in, dönemin Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen ve ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı Orgeneral James Mattis’e gönderdiği e-postada "cenazenin, daha sonra düz bir tahtanın üzerine yatırıldığını ve sadece üst düzey yetkililerin bilgisi dahilinde denize bırakıldığını" ifade ettiği kaydedildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme