Celili, ABD Temsilcisiyle Görüşecek

Şehirler
İran ile P5+1 olarak bilinen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya arasındaki nükleer müzakereler İstanbul’da yapılıyor. Müzakerelerin her zamankinden daha olum...
EMOJİLE

İran ile P5+1 olarak bilinen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya arasındaki nükleer müzakereler İstanbul’da yapılıyor. Müzakerelerin her zamankinden daha olumlu bir havada geçtiği açıklandı.

Müzakerelerin ilk bölümünün sona ermesinin ardından Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton’in basin sozcüsü Micheal Mann TRT Haber’e özel bir açıklama yaptı.

Süren müzakereleri 2011’deki ilk İstanbul görüşmeleri ile kıyaslayan Mann, "Toplantı oldukça yapıcı ve daha iyi bir atmosferde geçiyor" dedi.

Mann, nükleer müzakerelerin ne zaman biteceğine dair soruya "Bugün biteceğini tahmin ediyorum" diyerek cevapladı.

"Umut ederim ki sonucu da olumlu olur" diyen basın sözcüsü, bugünkü görüşmelerde sonuç için değil, süreç için sağlam bir temel oluşturulmaya çalışıldığını dile getirdi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Rıabakov da "İstanbul’daki görüşmeler iyi gidiyor" ifadesini kullandı.

Reuters haber ajası ise bir diplomatın bu görüşmelerin öncekilerden tamamen farklı geçtiğini söylediğini bildirdi.

Celili’den Olumlu Cevap

Bu arada, Iran’ın Nükleer Başmüzakereci Said Celili’nin ABD temsilcisinden gelen ikili görüşme teklifine olumlu cevap verdiği bildirildi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme