Beşar Esad Sonunda Pes Etti

Şehirler
Suriye devlet televizyonunun haberine göre, savunma bakanlığından bir yetkili, ordunun "teröristlere karşı operasyon ları başarıyla tamamladığını ve ülkede devlet otoritesini yeniden tesis ettiği...
EMOJİLE

Suriye devlet televizyonunun haberine göre, savunma bakanlığından bir yetkili, ordunun "teröristlere karşı operasyon ları başarıyla tamamladığını ve ülkede devlet otoritesini yeniden tesis ettiğini" söyledi. Yetkili, operasyon ların bu sebeple yarın sabah sona erdirileceğini belirtti ve "Kuvvetlerimiz, silahlı grupların sivillere ve güvenlik güçlerine düzenlemeleri muhtemel saldırılara karşı tetikte olacaktır." dedi.

Haberde, BM Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın yarın sabah 06.00’ya kadar ateşkesin başlaması çağrısına değinilmedi.

ANNAN: ÇATIŞMALAR DURACAK

Bu açıklamayla aynı dakiklarda İran’da bulunan Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği’nin Suriye Özel temsilcisi Kofi Annan’dan da benzer bir açıklama geldi. Annan’ın sözcüsü Ahmed Fevzi, Şam yönetiminin Annan’a bir mektup göndererek "yarın saat 06.00’a kadar tüm operasyon ları durduracağını bildirdiğini" duyurdu.

TOP MUHALİFLERİN SAHASINDA

Bu gelişmelerin ardından ilk uluslararası tepki Rusya’dan geldi. Dışişler Bakan Yardımcısı Gennady Gatilov, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Suriye ‘nin kararı sonrasında artık ateşkesin muhaliflerin elinde olduğunu bildirdi. Fakat Muhalifler ise Suriye tanklarının Hama’ya girdiğini açıkladı.

SÜRE 06.00’DA DOLUYOR

Annan tarafından hazırlanan plan gereğince yarın saat 06.00 itibariyle ateşkes yapılması gerekiyor. Annan sabah saatlerinde, Şam yönetiminin kendisine ateşkes konusunda garanti verdiğini bildirmişti.
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme