Berlusconi bakımevi yolunda

Şehirler
İtalya’nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi’nin vergi usulsüzlüğü gerekçesiyle aldığı 1 senelik sosyal hizmet cezasını çekeceği Sacra Famiglia Vakfı Bakımevi’nin Genel Direktörü Paolo Pign...
EMOJİLE

İtalya’nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi’nin vergi usulsüzlüğü gerekçesiyle aldığı 1 senelik sosyal hizmet cezasını çekeceği Sacra Famiglia Vakfı Bakımevi’nin Genel Direktörü Paolo Pigni, Berlusconi’nin tesislerine gelecek olması nedeniyle popülerliklerinin arttığını söyledi.

Yardımsever din adamı Domenico Pogliani’nin 1800’lü yılların sonunda rahip olarak geldiği Milano yakınlarındaki Cesano Boscone’de kurduğu kilisenin 1894 yılına gelindiğinde bir sığınma evi hali alması, 1896 yılında ihtiyaç sahiplerine barınma imkanı tanıyan Sacra Famiglia (Kutsal Aile) Vakfı’nın oluşumuna öncülük etti.

Hayırsever Monsenyör Pogliani’nin 1921’de hayatını kaybettiğinde bünyesinde 600 kişiyi ağırlayan Sacra Famiglia Vakfı, bugün yaklaşık 850 kişiye hizmet veriyor.

Dejeneratif hastalığı olanlar, psiklojik açıdan sıkıntısı bulunanlar ile fiziksel engellilerinin tedavi gördüğü 120 yataklı hastaneyi bünyesinde barındıran ve bazı yaşlıların ise sadece bakımevi olanaklarından yararlandığı bu önemli yardım merkezi, üst düzey bir “gönüllünün” hizmetine tanıklık etmeye hazırlanıyor.

“BERLUSCONİ İLK DEĞİL”

İtalya’da son 20 yılda en uzun süre başbakanlık koltuğunda oturan, medya patronu ve AC Milan kulübünün sahibi Silvio Berlusconi’nin, Paskalya Bayramı’nın ardından sosyal hizmet cezasını çekeceği Sacra Famiglia Vakfı’nın Genel Direktörü Pigni, eski başbakanın kurumlarında üstleneceği role de değindi.

Berlusconi’nin sosyal hizmet cezasının belli olmasından önce mahkeme ile iletişime geçtiklerini belirten Pigni, “Bizim uygunluğumuza ilişkin mahkemeyle iletişim halindeydik. Kısa bir süre önce oldu bu ve biz de uygun olduğumuzu kendilerine bildirdik. Kendisinin cezasını çekmek için buraya geleceğini, gazetecilerden öğrendik. İnanıyorum ki, mahkeme de resmi tebliği gönderecektir bize” dedi.

Pigni, “Bizim mahkemelerle anlaşmamız var. Daha önce birçok kez pek çok kişi sosyal yardım cezasını yapmak üzere buraya geldi. Biz bu durum için de uygun olduğumuzu büyük bir işbirliği duygusundan hareketle adli makamlara bildirdik” diye konuştu.

Berlusconi’nin tesislerine gelecek olması nedeniyle popülerliklerinin arttığını söyleyen Pigni, basının yoğun ilgisinin bu süreçte kendilerini zorlayabileceğine işaret ederek, tesislerinde yaşayan insanların durumlarının hassasiyetten ötürü ciddiyetlerini korumaları gerektiğini dile getirdi.

Genel Direktör Pigni, Berlusconi’yi kurumlarında ne tür bir görev beklediği sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Bir şey açık olmalı ki, bizim sistemimizde sadece profesyonellerle çalışılır. İşin profesyonelleri; doktorlar, hemşireler, eczacılar, eğitimciler. Mahkemelerin gönderdiği yüzlerce gönüllü buradan geçti. Gönüllüler, profesyonellere yardımcı olacak şekilde yanlarında olacak, misafirlerimize eşlik edecek, animasyonlar ya da günlük bazı küçük jestler yapacak. Bu çerçevede Berlusconi de profesyonellerin refakatinde konuklarımıza yardım edecek.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme