Askerlerimi başkalarının savaşına sokmam

Şehirler
Obama radyo ve internet sitesinde açıklamada bulunarak, “Bu başka bir Irak ya da Afganistan olmayacak. Yapılacak müdahale hem zaman, hem de kapsam olarak limitli olacak’ dedi. Rusya’...
EMOJİLE

Obama radyo ve internet sitesinde açıklamada bulunarak, “Bu başka bir Irak ya da Afganistan olmayacak. Yapılacak müdahale hem zaman, hem de kapsam olarak limitli olacak’ dedi.

Rusya’nın St.Petersbur kentinin ev sahipliğin yaptığı G-20 ülke liderleri toplantısının son gününde düzenlediği basın toplantısında Suriye’ye müdahalenin şart olduğunu söylemişti. Müdahalenin şekli ve tarihiyle ilgili detay vermeyen Başkan, “Eğer bu kimyasal saldırıya karşılık verilmezse uluslararası normlar çöker” demişti. 

Başkan Obama, kongreye götürdüğü “Suriye’ye müdahale kararına destek çıkmazsa yine de operasyon düzenleyecek misiniz?” şeklindeki ıslarlı soruya ısrarla net yanıt vermekten kaçınmıştı. Reuters’ın haberine göre Amerikalılar’ın yüzde 56’sı olası müdahaleye karşıyken, sadece yüzde 19’u, Obama’nın bulunduğu pozisyona destek veriyor. 

Gelinen son aşamada Suriye’ye müdahale konusundaki en net mesajını veren Başkan Obama, “Askeri müdahale olacak, ancak Suriye toprağına Amerikan botu değmeyecek. Amerikan askerlerini başkalarının savaşına sokmayacağım, fakat biz Amerikayız, Suriye’de yaşanan vahşete sırtımızı dönemeyiz” açıklamasında bulundu.

Akşam

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme