Arafat’ın Mezarı Açıldı

Şehirler
Filistin Kurtuluş Örgütü(FKÖ)’nün eski lideri Yasir Arafat’ın Ramallah’taki mezarı, Fransız hakimlerin huzurunda, İsviçre ve Rusya’dan komisyonların gözetiminde açıldı. Komisyo...
EMOJİLE

Filistin Kurtuluş Örgütü(FKÖ)’nün eski lideri Yasir Arafat’ın Ramallah’taki mezarı, Fransız hakimlerin huzurunda, İsviçre ve Rusya’dan komisyonların gözetiminde açıldı.

Komisyonların Arafat’ın cesedinden ‘zehirlendi’ iddialarını aydınlatmak amacıyla DNA örneği alacağı belirtiliyor. Ceset’ten ‘DNA’ örneğini hangi ülke komisyonunun alacağı ise henüz açıklanmadı.
Yasir Arafat, 11 Kasım 2004’te Paris’teki Percy Askeri Hastanesi’nde 75 yaşında hayata gözlerini kapatmış, ölümünün ardından da Arafat’ın eşi Süha Arafat, eşine ait kıyafetleri Lozan’da bulunan bir laboratuvara incelenmesi için vermişti.

Kıyafetlerde yüksek oranda radyoaktif polonyum maddesine rastlanması üzerine Arafat’ın suikast sonucu öldüğü yönündeki şüpheler artmıştı.

Fransa’da görülen davada mahkeme savcısının talebi üzerine, Arafat’ın mezarının açılmasına ve naaşının incelenmesine karar verilmişti.

TRT Haber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme