Açlık grevi yapan Biltaci’nin durumu kötüleşiyor

Şehirler
AA muhabirine konuşan Abdulcevad, “Kendisine verilen yoğurt ve meyvesularını kabul etmeyen eşim, normal şekilde muamele edilmesi ve Mısır halkının onurunu ve özgürlüğünü savunmak için açlık grev...
EMOJİLE

AA muhabirine konuşan Abdulcevad, “Kendisine verilen yoğurt ve meyvesularını kabul etmeyen eşim, normal şekilde muamele edilmesi ve Mısır halkının onurunu ve özgürlüğünü savunmak için açlık grevine devam etmekte kararlı. Ancak açlık grevi nedeniyle  eşimin sağlık durumu her geçen gün daha da kötüleye gidiyor” dedi. 

Biltaci’nin 22 gündür açlık grevini sürdürdüğünü belirten Abdulcevad, insan hakları örgütlerine, “Eşi ve avukatıyla görüşmeleri, bu davaya önem vermeleri, isteklerinin gerçekleşmesi için imkanlar dahilinde baskıda bulunmaları, savcılığın ‘saçma’ soruşturmalarını ve raporlarını gözden geçirmeleri, suçlamaların uydurma olduğuyla alakalı şikayetleri değerlendirmeleri ve Esma’nın öldürülmesi dosyasını açmaları” çağrısında bulundu.

Mısır’da darbe karşıtı direnişin odağındaki Rabiatu’l Adeviyye Meydanı’na yönelik 14 Ağustos’taki kanlı müdahale sırasında kızı Esma’yı kaybeden Muhammed Biltaci, darbe karşıtlarına yönelik operasyonlar çerçevesinde “şiddete teşvik suçlamasıyla” 29 Ağustos 2013’te gözaltına alınmıştı. 

Tora Cezaevi’nin yüksek güvenlikli “Akreb” adlı bölümünde tutulan Biltaci, 21 Aralık’ta  kendisine yönelik “intikam ve negatif ayrımcılık” yapılmasını protesto etmek için açlık grevine başlamıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme