ABD’den 35 Afrika ülkesine askeri tim

Şehirler
ABD ordusunun, Pentagon’un ”radikallerle” mücadele konusunda eğitim çabalarını artırması çerçevesinde gelecek yıl başında yaklaşık 35 Afrika ülkesine küçük askeri timler göndermeye b...
EMOJİLE

ABD ordusunun, Pentagon’un ”radikallerle” mücadele konusunda eğitim çabalarını artırması çerçevesinde gelecek yıl başında yaklaşık 35 Afrika ülkesine küçük askeri timler göndermeye başlayacağı bildirildi.

Afrika ülkelerine gönderilecek timlerin, eğitim ve donanım çalışmalarıyla sınırlı olacakları, Savunma Bakanı’ndan özel, ek onay olmadan askeri operasyonlar yapmalarına izin verilmeyeceği belirtildi.

Bu türde ilk timlerle öncelikli olarak hedef alınacakların, El Kaide ile bağlantılı örgütlerin aktif olduğu Libya, Sudan, Cezayir ve Nijer gibi ülkeler oldukları, Eşşebab militanlarıyla savaşan Kenya ve Uganda gibi ülkelere de yardım edileceği kaydedildi.

ABD ordusunun bölge için hali hazırda yaklaşık 100 farklı eğitim, tatbik ve diğer faaliyet planları bulunurken, yeni programın, kaydadeğer kültür ve dil sorunlarıyla karşı karşıya olduğu düşünülüyor.

Afrika’ya gönderilecek tim üyelerinin büyük ölçüde rütbeli asker ve subaylardan oluşacağı, timlerdeki asker sayısının birkaç kişiden 200’e kadar değişeceği, belirli eğitimler için nadir durumlarda bunun yaklaşık 800 kişilik bir tabur olabileceği bildirildi.
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme