5. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri Final Zamanı Geldi..

Şehirler
Gençöncüler tarafından bu yıl 5. si organize edilen Kısadan Hisse Kısa Film günlerinde sona gelindi. Pandemi sebebiyle yaşanan ertelemeler neticesinde Kasım ayına ertelenen festivalin takvimi belli ol...
EMOJİLE

Gençöncüler tarafından bu yıl 5. si organize edilen Kısadan Hisse Kısa Film günlerinde sona gelindi. Pandemi sebebiyle yaşanan ertelemeler neticesinde Kasım ayına ertelenen festivalin takvimi belli oldu. 23 Kasım da başlayacak serüven 26 Kasım akşamı yapılacak görkemli bir  törenle son buluyor.

Jüri başkanlığını Usta yönetmen Atalay Taşdiken’in yaptığı festivalde, Öykü yazarı Cemal Şakar, ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Kapan filmiyle son günlerin konuşulan ismi yönetmen Seyid Çolak ve genç yönetmenlerimizden Belkıs Bayrak ise diğer jüriler olarak yer alıyor.

Bu yıl önceki senelerden farklı olarak temasız olarak düzenlenen yarışmaya 433 film katıldı. Ayrıca en büyük fark olarak bu sene yarışmaya Lise kategorisi de eklendi.. Genel ve Lise kategorisi olarak 2 aşamalı yapılacak yarışmada toplamda 35 bin TL ödül dağıtılacak.

 

Genel Kategori

Birincilik Ödülü: 10.000 TL

İkincilik Ödülü: 7.000 TL

Üçüncülük Ödülü: 4.000 TL

Jüri Özel Ödülü: 2.000TL

Genç Öncüler Özel Ödülü: 2.000 TL

Lise Kategorisi

Birincilik Ödülü: 5.000 TL

İkincilik Ödülü: 3.000 TL

Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL

 

5. si düzenlenen festivalin başlangıcı ise bu hafta veriliyor. 23-24-25 Kasım tarihlerinde 3 gün boyunca Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Fatih Yerleşkesi ve Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılacak kısa film gösterilerinde de programlar ve seçkiler belirlendi.

31 filmin finale kaldığı festivalde, 3 gün boyunca yukarıda belirtilen yer ve zamanlarda gösterimleri yapılacak. Ardından ise büyük gün 26 Kasım akşamı.

26 Kasım 2020 akşamı Fatih Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak ödül töreni 18:30’da başlayacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme