5 bin yıl sonra ilk

Şehirler
Mısır’da Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararların beraberinde getirdiği siyasi gerginliğe rağmen halkın büyük bir bölümü, 30 yıllık Mübarek rejiminin ardından yapılacak ilk cumhurbaşkanlığ...
EMOJİLE

Mısır’da Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararların beraberinde getirdiği siyasi gerginliğe rağmen halkın büyük bir bölümü, 30 yıllık Mübarek rejiminin ardından yapılacak ilk cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ipi kimin göğüsleyeceğini merakla bekliyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimi, Mısır’ın 5 bin yıllık tarihinde ilk defa demokratik ve şeffaf bir seçim ile gelen bir adayın cumhurbaşkanı olmasına imkan tanıdığı için sadece Mısır’da değil tüm dünyadan ilgi topluyor. Mısır genelinde 10 binden fazla seçim merkezinde 40 milyon kadar kayıtlı seçmen Cumartesi ve Pazar günleri Mısır’ın Mübarek sonrası gelecek ilk cumhurbaşkanını belirleyecek.

Seçimlerin ilk turundan birinci çıkan Muhammed Mursi, herkesin cumhurbaşkanı olma iddiasını dile getirirken, ikinci tura kalma başarısı göstererek herkesi şaşırtan bağımsız aday Ahmed Şefik ise devrimin kazanımlarını koruyacağı iddiasında bulunuyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme