“10 yıl sonra İsrail var olmayacak”

Şehirler
Mısır İhvan hareketinin liderlerinden ve Cumhurbaşkanı Mürsi’nin danışmanı olan İsam el-Eryan 10 yıl içinde İsrail’in yok olacağını söyledi. Özel bir Mısır kanalı olan ONTV ile yaptığı röp...
EMOJİLE

Mısır İhvan hareketinin liderlerinden ve Cumhurbaşkanı Mürsi’nin danışmanı olan İsam el-Eryan 10 yıl içinde İsrail’in yok olacağını söyledi.

Özel bir Mısır kanalı olan ONTV ile yaptığı röportajda İhvan’ın siyasi kanadının başkan yardımcısı Eryan Mısır’da doğmuş Yahudileri ülkeye dönmeye ve Filistin topraklarını Filistinlilere bırakmaya çağırdı.

“Filistin topraklarına yerleşmiş Yahudi işgalciler Filistinlilerin vatanlarına geri dönüşleri önünde bir engeldirler” diyen Eryan “Geleceği gören herkes Siyonist projenin çökme aşamasına geldiğini kavrayabilir ve inancımız odur ki, Filistinliler yakın bir zamanda topraklarına dönebilecekler” diye konuştu.

“Dini ne olursa olsun, her Mısırlının Mısır’a geri dönmeye hakkı olduğunu söyleyen Eryan “Mısırlı Yahudiler insanlığa karşı sürekli bir suç işleyen zalim, katil bir işgal devletinde yaşamayı reddetmemeliler” dedi.

Mısır’da yaşayan küçük bir topluluk olan ve sayıları 80.000’i ancak bulan Yahudiler 1948, 1956 ve 1967 savaşlarından sonra İsrail’e göç etmişlerdi. 

Haksöz Haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme