Yeni Bir Kansere Daha Neden Oluyor

Yetişkin Sağlığı
Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK) Dönem Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı, sigara kullanımının ve dumanına maruz kalmanın birçok kanser türünün gelişmesinde çok önemli rol oynadığını söyledi. Dağlı, ...
EMOJİLE

Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK) Dönem Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı, sigara kullanımının ve dumanına maruz kalmanın birçok kanser türünün gelişmesinde çok önemli rol oynadığını söyledi.

Dağlı, Dünya Sağlık Örgütü‘nün bir organı olan ve kanserin nedenleri ile kanser oluşum mekanizmaları hakkında yapılan araştırmaları yürüten Uluslararası Kanser Araştırmaları Kurumu‘nca (IARC), tütün ürünü içmenin ve tütün dumanına maruz kalmanın kanser hastalıkları riskini artırdığına dair yeni kanıtları yayımladığını belirtti.

Çalışma Grubu‘nca yapılan açıklamada, tütün ürünü içmenin başta akciğer kanseri olmak üzere çok sayıda kanser türüne neden olduğuna dair önceden saptanan yeterli kanıtın yanı sıra artık kolon ve yumurtalık kanserine, çocukluk kanserlerine neden olduğuna dair kanıt bulunduğunu açıklandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme