Uyuşturucuyla mücadele için ‘acil eylem planı’

Yetişkin Sağlığı
Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de geçen yıl hayata geçirilen ve başarılı sonuçlar alınan ‘Uyuşturucuyla Mücadele Acil Eylem Planı’nı, model olarak üyelerine tavsiye etme kararı aldı. A...
EMOJİLE

Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de geçen yıl hayata geçirilen ve başarılı sonuçlar alınan ‘Uyuşturucuyla Mücadele Acil Eylem Planı’nı, model olarak üyelerine tavsiye etme kararı aldı.

Alınan bilgiye göre, geçen yıl kasım ayında yayınlanan Başbakanlık genelgesiyle Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor, İçişleri, Gümrük ve Ticaret, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile ilgili diğer kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla uyuşturucu ile mücadele politikalarına yön verecek ‘Uyuşturucuyla Mücadele Acil Eylem Planı’ hazırlandı.

Plan kapsamında bir yıllık sürede emniyet güçlerince uyuşturucu satışıyla mücadele tedbirlerinin yanı sıra toplumsal farkındalık, talebin azaltılması, bağımlıların tedavileri ve rehabilitasyonu, sosyal uyum, tedavi merkezlerinin güçlendirilmesi gibi birçok başlıkta kararlı adımlar atıldı. ‘Narkotim’ projesinden, danışma birimleri ve tedavi merkezlerine kadar gerçekleştirilen faaliyetlerle uyuşturucuyla mücadelede önemli yol katedildi.

Dünya Sağlık Örgütü, bir yılda başarılı sonuçlar alınan ‘Uyuşturucuyla Mücadele Acil Eylem Planı’nı, model olarak üyelerine tavsiye etmeyi kararlaştırdı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme