Yetişkin Sağlığı

Uluslararası kupa terapisi sempozyumu başlıyor

İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü tarafından düzenlenecek 2. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu bugün yapılacak açılış töreni ile başlıyor. 30 Eylül’e kadar sürecek olan sempozyumun açılış törenine Emine Erdoğan da katılacak. Haliç..

Uluslararası kupa terapisi sempozyumu başlıyor

İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü tarafından düzenlenecek 2. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu bugün yapılacak açılış töreni ile başlıyor. 30 Eylül’e kadar sürecek olan sempozyumun açılış törenine Emine Erdoğan da katılacak.

Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek olan sempozyuma katılacak  konuklar arasında Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun tıp doktoru eşi Dr. Sare Davutoğlu, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktoru Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 2011 Kasım’ında çıkan ‘Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp’ KHK’sı sonrasında yoğun bir çalışmanın başında bulunan T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencan ve Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Uygulamaları Dairesi Balkanı Dr. Zafer Kalaycı da bulunuyor.

Doğal Sağlık Enstitüsü ve British Cupping Society tarafından düzenlenen sempozyumun açılış programında Mısırlılardan Yunanlılara, Romalılardan Arap toplumlarına kadar birçok medeniyet için en önemli ortak tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilen Kupa Terapisi’nin, gelişen tıpla beraber günümüzde nasıl kullanılabileceğine dair bilgiler verilecek.

Etkinliğe Finlandiya’dan katılacak olan Prof. Dr. Osmo Henninen “Finlandiya’da Geleneksel Tıp Uygulamaları”nı, Dr. Andreas Michelson  ise “ Almanya’dan Doğal Tıp Uygulamaları”nı anlatacak. Bunun dışında Prof. Dr. Ayten Altıntaş,  “Osmanlı da Kupa Tedavisi” hakkında merak edilenleri aktaracak.
Toplantı 3 gün boyunca dünyanın dört bir yanından uzman ve bilim adamlarını ağırlayacak.
Etkinlikte yaklaşık 5 bin yıldır tarihin en etkili ve yaygın uygulanan tedavi yöntemlerinden birisi olan Kupa Terapisi’nin bilimsel anlamda yararları ve hastalıklara göre uygulanma teknikleri aktarılacak. Tedavi yöntemlerinin yanı sıra, hastalıklardan koruyucu yöntemler hakkında da sunumlar olacak. Sempozyuma doktorlar, sağlık profesyonelleri, psikologlar, tıbbi ve aromatik bitki teknikerleri, fizyoterapistler, hemşireler, lisanslı masörler, tıp öğrencileri ve kupa terapisine ilgi duyanların katılması bekleniyor.

Sempozyum programına katılmak için tıklayın!

Sempozyum programına göz atmak için tıklayın!

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

On5yirmi5

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL