Su kilo vermeye yardımcı oluyor!

Yetişkin Sağlığı
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, suyun mucizevi faydalarını şöyle sıraladı… “İştahınızı azaltarak kilo vermeye yardımcıdır; Vücudunuz susuz olduğu zaman yağ hücrelerinin yıkılması zorlaş...
EMOJİLE

Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, suyun mucizevi faydalarını şöyle sıraladı…

“İştahınızı azaltarak kilo vermeye yardımcıdır; Vücudunuz susuz olduğu zaman yağ hücrelerinin yıkılması zorlaşır bu açıdan diyet yapanlar yeterince su içmezlerse kilo vermeleri zorlaşır.

Kalp sağlığını korumaya, desteklemeye yardımcıdır; Kasların en sıkı ve ağır çalışanı olarak tam hızda çalışabilmesi için suya gereksinim vardır . Susuz kaldığınızda kanınız kalınlaşır bu durumda kalbin daha fazla çalışması gerekir . Eğer kalbiniz zayıfsa ilerleyen yıllarda ciddi kalp problemleri görülebilir . Günde 5 bardaktan fazla su içinler ile 2 bardaktan az içenler karşılaştırıldığında , 5 bardaktan fazla içenlerin kalp krizi riskine yakalanması riski %41 daha az olarak bulunmuş.

Enerjinizi arttırır; Nasıl yetersiz su içilmesi beyninizi yavaşlatıyorsa aynısı vücut içinde geçerlidir . Kaslarınızn %75 i kemiklerinizin % 22 si kanınızın %83 ü su ile doludur. Susuz kaldığınızda bu vücut bölümleri yeterince işlev göremez ve bu da enerji eksikliği, yorgunluk ve bitkinlik ile ilişkilidir .

Baş ağrısı ve baş dönmesini azaltır; Baş ağrısında hemen aspirine sarılmanıza gerek yoktur. Vücudunuzun susuz kaldığının bir sinyali olabilir ve su içdikçe kaybolur. Yorgunluk ve bitkinlik hali de susuz kaldığınızın göstergesidir .

Cildinizi temizler; Temiz bir cilt oluşumu sağlar . Akne belirtilerinin azaltılmasına yardımcıdır. Kuru bir cildiniz varsa su içmek daha bir nem kazandırıcaktır . Su vücuttan toxinlerin atımına yardımcıdır , vücudu bakteri ve gereksiz materyallerden temizler .

Konsantrasyonu arttırır; Beynimiz %85 sudan oluşur . Susuz kaldığımızda bu durum otomatikman konsantrasyonumuzu ve kısa dönem hafızamızı etkiler. Susuzluk beynin enerji seviyelerinin azalmasına neden olur .

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme