Strese karşı Türk kahvesi için!

Yetişkin Sağlığı
Canlılığa, yaşama verilen tepkinin en doğal dışa vurumu stres, kontrol edilemediğinde uyku düzeninde bozulmaya, sinirliliğe, baş ağrısına, bağırsak faaliyetlerinde düzensizliğe, sindirim problemlerine...
EMOJİLE

Canlılığa, yaşama verilen tepkinin en doğal dışa vurumu stres, kontrol edilemediğinde uyku düzeninde bozulmaya, sinirliliğe, baş ağrısına, bağırsak faaliyetlerinde düzensizliğe, sindirim problemlerine, iştahsızlığa veya aşırı yemeye, çeşitli cilt rahatsızlıklarına yol açabiliyor. Acıbadem Etiler Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Melis Torluoğlu, yoğun iş-sosyal hayatında daha rahat ve enerjik hissetmenizi sağlayan besinleri ve bunları hangi sıklıkta, ne kadar tüketmemiz gerektiğini anlattı. 

MUZ: İçeriğindeki magnezyum ve potasyum sayesinde kasların düzenli çalışmasına ve kontrol edilmesine yardımcı olurken strese bağlı oluşan yorgunluk-uykusuzluk halinin üstesinden gelmeye de yardımcı oluyor.Günde 1 taneden fazla tüketmemeye özen gösterilmeli. 

TÜRK KAHVESİ: Sabah saatlerinde içilen kahveyle alınan bir şeker kaynağı konsantrasyon ve düşünsel yeteneği geliştiriyor. Özellikle Türk kahvesinin, pişirme tekniği nedeniyle antioksidan kapasitesi diğer çeşitlere göre daha yüksek. Bu sayede, strese bağlı bileşenleri vücuttan uzaklştırıyor.1 fincan şekersiz Türk kahvesi yanında kakao yüzdesi yüksek 20-40 gr kadar bir bitter çikolata tüketebilirsiniz. 

Kuruyemiş: Fındık, ceviz ve badem gibi yağlı tohumlar çinko mineraliyle birlikte seratonin salgılanmasına yardımcı oluyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme