Sigarayı Bırakana Masraflar Ücretsiz!

Yetişkin Sağlığı
Bırakın hayatınız değişsin’ sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde, personelin hem kendi sağlıklarına hem de toplum sağlığına katkıda bulunmaları hedefleniyor. Kampanya, Eczacıbaşı kuruluşl...
EMOJİLE

Bırakın hayatınız değişsin’ sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde, personelin hem kendi sağlıklarına hem de toplum sağlığına katkıda bulunmaları hedefleniyor.

Kampanya, Eczacıbaşı kuruluşlarındaki birimler tarafından yürütülecek ve sigarayı bırakma sürecinde gereken her türlü danışma hizmetinin yanı sıra, tıbbi uygulama ve ilaç desteği de bedelsiz verilecek. İşe alım süreci unsurlarına sigara içilmeyen ortamlarda çalışabilme kriteri de eklenirken, 5 Eylül 2011 Pazartesi gününden itibaren Topluluk çalışanları mesai saatleri içerisinde sigara arası vermeyecek.
Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan imzalı mesajla çalışanlara duyurulan kampanya, 1 Mart 2011 tarihi itibariyle hayata geçirildi.

Mesajında, tütün ile mücadele çalışmalarını bir adım daha ilerletmek ve personel arasındaki kullanıcılara sigarayı bırakma konusunda destek vermek adına yeni bir girişimi başlattıklarını belirten Karamercan, “Topluma ve çevreye saygı bilinciyle hizmet verme geleneğini sürdüren grubumuzda, üretimden pazarlama faaliyetlerine, insan kaynaklarından lojistiğe kadar tüm süreçlerimizde devam ettirilebilir kalkınma ilkelerini benimsiyoruz. Çalışanlarımızın sağlıklarının yanı sıra, onlar için sigara kullanılmayan, güvenli çalışma ortamları sağlanmasına da en üst seviyede önem veriyoruz.” dedi.
Karamercan mesajında, tütün kullanımına bağlı olarak yaşanan kalp, damar, akciğer hastalıkları ve benzeri sağlık sorunlarının sadece kullanıcılar için ölümcül sonuçlar yaratmakla kalmayıp, bireyin çevresindekilerin de hayat kalitesinin düşmesine ve ömürlerinin kısalmasına sebep olduğuna işaret etti.

CİHAN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme