Yetişkin Sağlığı

Sigara Böreğinin Adı Değiştirildi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, başkanlar kurulu toplantısında ilginç bir gündem maddesini görüştü. Birliğe bağlı Adapazarı Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kurtuldu’nun gündeme getirdiği konu ile sigara böreğinin isminin değiştirilmesini..

Sigara Böreğinin Adı Değiştirildi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, başkanlar kurulu toplantısında ilginç bir gündem maddesini görüştü. Birliğe bağlı Adapazarı Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kurtuldu’nun gündeme getirdiği konu ile sigara böreğinin isminin değiştirilmesini görüşen Başkanlar Kurulu, yapılan oylama il; "Kalem, Sarma ve Parmak" böreği isimleri arasından "kalem böreğini" uygun gördü.

İsim değişikliğinin gerçekleştirildiği toplantıda konuşan üyelerin bazıları isim değişikliğine karşı çıkarken çoğu değişiklikten yana tavır takındı.

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu, ismi değiştirmenin yasakçı zihniyet olduğunu savunurken; bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini iddia etti.

Sakarya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan da, "Konunun gündeme gelmesinin ardından bize birçok isim önerisi iletildi. Onlardan 3 tanesi ön plana çıktı. Bunun hakkında bir karara varıp, Sakarya’daki sanatkarlarımıza ve ev hanımlarımıza sigara böreğinin yerine kararlaştıracağımız o ismi kullanmalarını tavsiye edeceğiz" dedi.

Yapılan oylama sonucunda sigara böreğinin isminin Kalem Böreği olmasına karar verildiğini anlatan Alişan, aldıkları bu kararı Türkiye’deki tüm esnaf derneklerine göndererek sigara böreği yerine kalem böreği denmesini sağlamayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Toplantı çıkışında başkanlara eski ismi ile sigara yeni ismiyle kalem böreği ikram edildi.

İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL