Yetişkin Sağlığı

Şifalı Taşların Hiç Bilinmeyen Faydaları!

Müslümanlar ‘akik’ taşını tercih ediyor. Hıristiyanlar ‘kuvartz’, Çinliler ise ‘yeşim’ taşlarını takıyor. Sanat dünyası ise ses tellerine iyi geldiğine inanarak kehribar kolye taşıyor. Hıristiyanlara göre pritin uyum taşı olduğuna inanılır…

Şifalı Taşların Hiç Bilinmeyen Faydaları!

Müslümanlar ‘akik’ taşını tercih ediyor. Hıristiyanlar ‘kuvartz’, Çinliler ise ‘yeşim’ taşlarını takıyor. Sanat dünyası ise ses tellerine iyi geldiğine inanarak kehribar kolye taşıyor.

Hıristiyanlara göre pritin uyum taşı olduğuna inanılır. Amerika’da, inşaatların temellerine, 4 köşesine pirit parçalı konurmuş: Uzun soluklu ilişkilerin yaşanması, sağlam evliliklerin gerçekleşmesi inancıyla. Avrupalıların birçoğu üzerinde kuvartz bulundurmaya dikkat ediyormuş. Kuvartzın, vücutta biriken negatif elektriği nötralize ettiğine inanılıyor. Baki Cihangiroğlu’nun İsrailli bir müşterisi ilginç bir anekdot anlatmış, buna göre orada, ciddi rakamların döndüğü bir kumarhanede bir kuvartz kristali döşeli bir hücre yapmışlar. Büyük para kaybedenleri bir süre oraya alıyorlarmış.

Çinlilerin tercihi ‘yeşim’

Yeşim taşı Uzakdoğu’da psikolojik tedavi merkezlerinde zemin veya duvar kaplaması olarak kullanılmış. Çinliler yeşim taşının kendilerine şans ve kazanç getirdiğine inanıyor. Baki Cihangiroğlu bir konuda uyarıyor: “Burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri, taşların bir şekilde biyolojik-psikolojik yapımız ve metabolizmamız üzerine etkilerinin olduğunun bilinmesi. Bu noktada, taşların şans getirdiği, uğur getirdiği gibi düşünceler daha çok Hinduist, Budist ve Brahmanist kültürden kaynaklanıyor.

Kehribar taşının özellikle guatr ve tiroid problemi olanlar tarafından çok uzun zamanlardan beri kullanılageldiğini, hatta Baltık ülkelerinde, birçok hastalığın tedavisinde kehribar kullanıldığını da müşahede etmiş Baki Cihangiroğlu: “Kehribar, organik bir taş. Natürel olmasına dikkat etmelidir. Zira piyasada imitasyonu çok yaygın. Kehribarın ses tellerine iyi geldiğine inanan ses sanatçıları da kehribar kolye kullanıyor.”

Taşların dili

Elmas: Eski çağlardan günümüze taşların en değerlisi sayılan elmasın, kadınla erkek arasındaki aşkı güçlendirdiğine inanıldığından nişan yüzüklerinde tercih edilir. Saflık, sevgi ve neşe getirdiği söylenen elmas, cesareti ve aşkı sembolize eder. Elmas, sizi ruhsal ve ahlaksal inançlara göre yaşamınız için yüreklendirerek, kendinize ve başkalarına karşı dürüst olmaya davet eder.

Taşların bakımları

Kristallere dokunan her kişi, kristal üzerinde kendi zihinsel ve duygusal izlerini bırakır. İstenmeyen titreşimleri yok etmek için kristal birkaç gün doğal deniz tuzu katılmış su içinde bırakılmalı ve daha sonra temiz suda durulanmalıdır. Eğer kristal her gün kullanılıyorsa, barındırabileceği negatif titreşimleri yok etmek için haftada 1 gün tuzlu suda bırakılarak arındırılmalı. Elma sirkesi ve deniz tuzu karıştırılmış su, 10 dakikada kristali temizler. Şifa uygulamalarında kullanılan değerli taşların ağırlığı, 3 kıratın (600 mg) üzerinde olmalıdır.

KRİZOKOL: Bedeni, kalbi ve ruhu kötülüklerden ve olumsuz duygu ve düşüncelerden arındırır.

KUVARS: Yoğunluğu en yüksek olan taşlardandır. Beyni uyarır, negatif enerjiyi yok ederek pozitif enerjiye çevirir. Kıskançlık, korku ve öfkeden koruduğu bilinir. Uzun süre kullandığınızda akan bir suyun altında yıkadıktan sonra bir gece toprağa gömerseniz taşın topladığı negatif enerjiyi atmış olursunuz.

TURMALİN Koruma ve denge için iyi bir şifa kristalidir. Alerjik problem yaşayanlar için iyi sonuç verdiği görülmüştür. Bağışıklık, endokrin ve otonom sinir sistemi de dahil olmak üzere vücut sistemlerinde destekleyicidir ve olumlu etkileri vardır.

UNAKİT Unakit taşının enerjisi kendimizi sevmemize yardımcı olmaktadır. Kadınlar üstünde özellikle hamilelik dönemlerinde yararlı etkilere sahiptir. Dengeleyici özellikleri olan bir taştır.

ZÜMRÜT Bağışıklık ve sinir sistemi, kalp, ciğer aynı zamanda böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Bedeninizi ve ruhunuzu temizleyerek duygusal yönden dengeye kavuşturur. Samimiyet ve sadakatin sembolüdür. Kullanan kişinin yüksek iradeye sahip olmasını, karşısına çıkan zorlukları aşmasını sağlar. Cesaret ve kendine güven getirir.

MERCAN Mercan taşı, sedef hastalığı başta olmak üzere, bir çok cilt hastalığının tedavisi amacı ile kullanılır. Saflığın ve dengenin korunmasına yardımcıdır. Nazara karşı kullanılmaktadır. Konsantrasyon eksikliğini gidericidir.

OLTU TAŞI Gerdanlık olarak kullanılırsa boğaz ve Tiroid bezi enfeksiyonlarını yok eder, guatrın oluşmasını önler.

SİYAH TURMALİN Koruma ve denge için iyi bir şifa kristalidir. Alerjik problem yaşayanlar için iyi sonuç verdiği görülmüştür. Bağışıklık, endokrin ve otonom sinir sistemi de dahil olmak üzere vücut sistemlerinde destekleyicidir ve olumlu etkileri vardır.

SODALİT Boğazdaki şişlikleri ve iltihabı azaltır. Duygularını kolay ifade edemeyenlerin taşıdır. Asıl düşüncelere odaklanmayı sağlayarak, konsantrasyonu kolaylaştırır.

GRANAT Depresyon giderir, kanın temizlenmesini sağlar, dolaşım rahatsızlıklarına iyi gelir, aşırı hareketli ( hiperaktif ) çocukların sakinleşmesini sağlar.

GÜNEŞ TAŞI Depresyon, stres atma, enerji akışı, pozitif algılama, cesaret sağlayan bir taştır.

HEMATİT Stresi azaltır, enerji ve canlılık verir. Karar verme güçlügü çeken kişilere iyi gelir. Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır.

JASPER İç organları ve sindirim sistemini güçlendirir. yüksek enerji verdiğinden, güçlü hissetmenizi sağlar. Erkekler için cinsel dürtüleri arttırır. İnanç, sadakat, sevgi ve saygının simgesidir.

KAPLAN GÖZÜ: Astım hastalarına iyi gelebilecek bir taştır. Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas üzrinde etkisi vardır. Güç ve cesaret taşı olarak bilindiğinden sadece avucunuzun içinde tutarak endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Dengeleyici özelliği sayesinde çevrenizdeki olayları daha kolay algılamanızı sağlar.

Timeturk

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL