Yetişkin Sağlığı

Sıcak Havalar Kalp Krizini Tetikliyor

Manavgat Özel Side Anadolu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı. Dr. Fatih Demircioğlu, sıcak ve nemli havanın kalp krizi riskini yükselttiğini belirtti. Sıcak havaların oksijen emilmesini azalttığını vurgulayan kalp doktoru Fatih Demircioğlu, kalp..

Sıcak Havalar Kalp Krizini Tetikliyor

Manavgat Özel Side Anadolu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı. Dr. Fatih Demircioğlu, sıcak ve nemli havanın kalp krizi riskini yükselttiğini belirtti. Sıcak havaların oksijen emilmesini azalttığını vurgulayan kalp doktoru Fatih Demircioğlu, kalp ve yüksek tansiyon hastalarının sıcak ve nemli havalarda uzun süreli sıcak altında kalmaması gerektiğini ifade etti.

Sıcak havalarda terle birlikte vücutta sıvı kaybı olacağını belirten Demircioğlu, vücudun bozulan sıvı kaybı dengesinin yeniden yerine gelmesi için bol bol su, meyve ve sıvı içecekler tüketilmesinin sağlık için çok önemli kaydetti.

Demircioğlu, “Sıcak ve nemli havalarda vücutta sıvı ve mineral kaybı üst noktaya ulaşır. Sıcak ve nemli havalardaki sıvı ve mineral kaybı da kalp ritmini bozar. Kalp krizlerine neden olur. Sıcak havalarda bol bol sıvı tüketilmeli. Meyve ve meyve suyu tüketelim. Yüksek tansiyon ve kalp hasları kesinlikle güneş sıcaklığının etkin olduğu saatlerde dışarı çıkmamalı. Vücutta su ve mineral kaybının önüne geçmek için su, meyve suyu ve meyve tüketelim. Kesinlikle kalbi yoracak ağır ve yağlı gıda alımından kaçınalım.” dedi.

Sıcak ve nemli havalarda vücudun güneş ışınlarından fazla rahatsız olmaması için koyu renkli elbiseler yerine açık renkler tercih edilmesine öneren Demircioğlu, terleme sonrası iç çamaşırların mutlaka değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Kuru, sıcak ve nemli havalarda vücudun sıvı kaybına karşı bol bol su, limonlu ve meyveli içecekler tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Kuru, sıcak ve nemli havalarda vücudun sıvı kaybına karşı bol bol su, limonlu ve meyveli içecekler tüketilmesini tavsiye etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL