Yetişkin Sağlığı

Şeker Hastalığına İyi Gelen Formüller

Diyabet, başta karbonhidratlar olmak üzere, protein ve yağ metobolizmasını alakadar eden, bir metobolizma hastalığıdır. Kendisini kan şekerinin sürekli yüksek  olması ile gösterir. Diyabet hastalarındaki temek metobolik bozukluk, kan yoluyla taşınan,..

Şeker Hastalığına İyi Gelen Formüller

Diyabet, başta karbonhidratlar olmak üzere, protein ve yağ metobolizmasını alakadar eden, bir metobolizma hastalığıdır. Kendisini kan şekerinin sürekli yüksek  olması ile gösterir. Diyabet hastalarındaki temek metobolik bozukluk, kan yoluyla taşınan, glukozun hücrelerin içine girememesidir.

Normal koşullarda besinlerden elde edilen veya karaciğerdeki depolardan kana salınan, glukoz pankreas tarafından salgılanan insülün hormonun yardımıyla hücre içine girer ve orada yakılarak enerjiye dönüşür. Hücrelerin içerisine değişik maddelerin girmesine izin veren, kapılar vardır.

Ahmet Maranki’den şeker hastalığı için bitkisel çözümler:

** Arpa çimi, yulaf, kereviz tohumu okaliptüs yaprağı, karadut yaprağı, ceviz yaprağı, keçisakalı, dul avrat otu, zeytin yaprağı, hindiba, ardıç tohumu, böğürtlen yaprağı, adaçayı, yaban mersini, aslan pençesi gibi bitkilerin çaylarından günde 3-4 bardak içilir.

** Kara hindiba,  ceviz yaprağı ile kaynatılıp içilmeye devam edilirse kandaki şekeri düşürür.

** Yabani hindiba kökü, zeytin yağıyla bereber,  Kaynatılıp içilmeye devam edilirse, kandaki şekeri düşürür.

** Lahana, tere, marul, turp, domates ve patlıcan gibi sebzelerinde şekeri düşürücü özelliği vardır.

Kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler kitabı
Prof. Dr. Ahmet Maranki

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL