SAÇ EKİMİ YAPTIRMAK İÇİN BU 3 KRİTERE MUTLAKA DİKKAT EDİN

Yetişkin Sağlığı
Hem kadınlar hem de erkekler için bakımlı bir görüntüye sahip olmak oldukça önemli. Ancak bu görüntü ne yazık ki sadece istemekle ele geçmiyor. Bu görüntüye sahip olmayı istemek elbette bu işin ilk ad...
EMOJİLE

Hem kadınlar hem de erkekler için bakımlı bir görüntüye sahip olmak oldukça önemli. Ancak bu görüntü ne yazık ki sadece istemekle ele geçmiyor. Bu görüntüye sahip olmayı istemek elbette bu işin ilk adımı ama devamını getirmek de şart. Bunu yapmaktaki en güçlü yardımcı ise medikal estetik hekimleri ve kişisel bakım uygulamaları.

Erkekler için kişisel bakımda en önde gelen şüphesiz ki saçlar ve sakallar. Türk erkeklerinin şanssızlığıdır ki genetik faktörlerden kaynaklı saç kaybı fazla. Toplumdaki erkeklerin çoğunda saçlarında seyrelme ve kellik sorunu gözlemleniyor. Hatta bu sorunlar çok erken yaşlardan itibaren kendini gösterebiliyor.

Saç kayıplarının artması vücuttaki farklı hastalıkların bir sinyali olabiliyor. Aslında sağlık açısından bakarsak, bu sorunun neyin işareti olduğunu tespit etmek gerekiyor. Ancak bu süreçte saçları da kendi haline bırakmak doğru değil.

Saç dökülmeleri, genetik faktörlerin yanı sıra vücuttaki vitamin eksiklikleri, bazı hastalıklar neticesinde kullanılan ilaçlar, yaralanmalar, yoğun stres gibi faktörlerden de kaynaklanabiliyor. Bu sorunların tespitinin yanı sıra dökülen saçların yerini de yeni saçlarla doldurmak gerekiyor. Tam da bu noktada Fue Saç Ekimi ya da DHI Saç Ekimi gibi saç ekimi uygulamaları adeta hayat kurtarıcı oluyor.

“Saç ekimi için kesinlikle doğru zaman, avantajları fark etmek lazım”

Saç ekimi uygulamaları, çok uzun yıllardır aktif olarak kullanılan yöntemler aslında. Sadece birkaç yıl öncesine kadar bu işlemler biraz daha zahmetliydi. Akıllarda daha fazla soru işareti bırakıyor ve çekincelere sebep olabiliyordu. Ancak yıllar içerisinde çok şey değişti. Teknolojideki gelişmeler doğrultusunda saç ekimi işlemlerinde de son teknoloji araçlar kullanılmaya başlandı. Tabii bu kadar süre içerisinde doktorların da aldıkları eğitimler, edindikleri tecrübeler oldukça fazlalaştı ve bu durumların tümü saç ekimi yaptırmak isteyen hastalar için büyük bir avantaj haline geldi.

Saç ekimi fiyatları da hastalar için farklı bir soru işareti noktası. Fue Saç Ekimi ya da DHI Saç Ekimi gibi yöntemlerden hangisinin hasta için daha uygun olacağının belirlenmesiyle, hastanın ihtiyacı olan saç ekim oranının belirlenmesi saç ekim fiyatları için belirleyici etkenler arasında yer alıyor.

Saç ekimi, oldukça tercih edilen, rutin bir işlem. Bu, kesinlikle doğru. Ancak, bu uygulamayı da hafife almamak gerekiyor. Saç ekimi, ufak çapta cerrahi bir operasyon aslında. Dolayısıyla burada uygulayıcının, uygulama gerçekleştirilecek ortamın çok hassas ve özenle, bilinçli bir şekilde seçilmiş olması gerekiyor. Eğer bu önemli etkenler konusunda doğru bir seçim yapılırsa, saç ekiminden de beklenen sonuçlar alınıyor.

“FUE Saç Ekimi ya da DHI Saç Ekimi… Seçim sizin”

Saç ekiminden beklenen sonuçlar kesinlikle işlemin verdiği sonuçların kesin, kalıcı ve ömürlük olması. FUE Saç Ekimi ve DHI Saç Ekimi uygulamaları, alınan başarılı sonuçlar da düşünüldüğünde son zamanların en çok tercih edilen uygulamaları.

FUE Saç Ekimi, aslında şuan en fazla bilinen yöntem. Eskilerde normal FUE Saç Ekimi olarak yapılan bu uygulama, ilerleyen teknolojiyle bir adım ileri gitti ve Safir FUE Saç Ekimi olarak uygulanmaya başlandı. Peki, aradaki fark nedir? Aslında arada ufak bir medikal kalem farkı var ancak etkileri o kadar da ufak değil. Normal Fue Saç Ekimi metal split medikal kalem ile gerçekleştiriliyordu ancak sonradan saç ekimi işlemi için safir medikal kalem kullanılmaya başlandı. Kalemdeki farka geçmeden önce bir saç ekimi işlemi için adımları paylaşmak istiyoruz. İdeal saç ekimi işleminin mantığında dökülmeye dayanıklı, sağlıklı kıl köklerinin toplanılarak seyrelme görülen bölgelerde açılan kanallara ekilmesi mantığı yatar. Dökülmeye dayanıklı saç kökleri genelde ense bölgesinde bulunur. FUE Saç Ekimi yöntemi de tamamen bu mantıkta işler. Toplamda üç aşamada gerçekleşen uygulamada, öncelikle çoğunlukla ense bölgesinde bulunduğunu söylediğimiz sağlıklı ve dökülmeye dayanıklı kıl kökleri toplanır. Saç seyrelmesi ya da kellik olan bölgede toplanan bu saçların ekilmesi için gerekli kanallar açılır. Ve son olarak toplanan kıl köklerinin bu kanallara ekilmesi işlemi gerçekleştirilir. Medikal kalem farkı demiştik. Burada safir ve metal kalem arasındaki farkı açıklamak gerekirse, safir kalem ile açılan kanallar daha küçük olma özelliği taşır. Bunun hastaya avantajı ise, kanalların küçük olması sebebiyle işlem sonrası kabuklanmanın daha az olması ve iyileşme sürecinin buna bağlı olarak çok daha hızlı gerçekleşmesidir.

DHI Saç Ekimi ise 2 aşamalı bir saç ekimi uygulamasıdır. Medikal kalem olarak choi isimli özel kalem kullanılır. Bu medikal kalem, dayanıklı kıl köklerinin toplanması ve açılan kanallara ekilmesi işleminin tek seferde olmasına olanak tanır.

“Saç ekiminde bu 3 kritere mutlaka dikkat edin”

FUE Saç Ekimi olsun ya da DHI Saç Ekimi olsun yöntem fark etmeksizin, hastaların bazı dikkat etmesi gereken noktalar bulunur. Saç ekimi işlemini uygulayan doktorun bilgi, beceri ve tecrübesi öncelikle çok önemlidir. Ayrıca, saç ekimi için kullanılacak cihazın da son teknolojilerde bir cihaz olması gereklidir. Bu durum, hastanın konforunu kesinlikle doğrudan etkiler. Son olarak işlemin gerçekleştirileceği ortam standartlara uygun, sterilize ve hijyenik olmalıdır. Saç ekimi kolay uygulanabilir, konforlu bir işlem olsa da ufak çapta cerrahi bir işlemdir.

Siz de sağlığınızdan ödün vermeden hayal ettiğiniz yoğun saç görüntüsüne ulaşmak, acısız, ağrısız ve yan etkisiz şekilde Saç Ekimi uygulamalarından faydalanmak, alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Saç Ekimi yaptırmak ve Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaşın ve randevunuzu planlayın..

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique