Yetişkin Sağlığı

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları!

Saç dökülmesi, günümüzde en sık rastlanan olaylardan bir tanesi. Dökülmenin pek çok sebebi olabilir. Ama bunu önlemenin pratik yollarıda var. İşte onlardan bazıları: Saç dökülmesinin sebebi olarak gösterilen en yaygın..

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları!

Saç dökülmesi, günümüzde en sık rastlanan olaylardan bir tanesi. Dökülmenin pek çok sebebi olabilir. Ama bunu önlemenin pratik yollarıda var. İşte onlardan bazıları:

Saç dökülmesinin sebebi olarak gösterilen en yaygın neden aşırı kimyasal kullanımıdır. Saçların incelmesine ve zayıflamasına neden olan bu kimyasallar saç diplerini olumsuz yönde etkiler ve dolayısıyla saç dökülmesine neden olur. Eğer saçlarınızın yıpranmasını istemiyorsanız doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerdeki konsantre kimyasal miktarı daha az olduğundan korkunuzdan kurtulabilirsiniz.

Sağlıklı yiyecekler tüketmek ve gerekli vitamin-mineralleri almak vücudunuz için oldukça önemlidir. Ve sağlıklı saçlar ancak sağlıklı bir vücutta bulunur. Bedeninizin ihtiyacını karşılamazsanız saç kökleriniz zayıflar ve dökülme hızı artar. Özelikle A ve E vitaminleri saçlarınızın sağlığı için çok önemlidir.

Herhangi bir hastalığa yakalandığınızda ilaçlarınızı düzenli olarak kullanın. Aksi takdirde bedeniniz mikrop ve virüslerle savaşırken saçlarınızın ve saç kökleriniz için gerekli besin maddelerini kullanacaktır. Bu yüzden saç dökülmesi yaşayabilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenlerinden biri de saçlarınızı sıkı bağlamaktır. Saçları çekerek ve sıkı bir şekilde bağlayarak yapılan modeller güzel görünse de saç köklerine ve yapısına zarar verir. Sonuç yine saçlarınızı kaybetmek olacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL