Yetişkin Sağlığı

Ramazan’da göz damlanızı ihmal etmeyin

Prof. Dr. Hüsnü Güzel, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın göz damlalarının orucu bozmadığına yönelik açıklamasını hatırlattı. Prof. Dr. Güzel, Ramazan ayında oruç tutacak  kişileri, sürekli kullanmaları gereken göz damlalarını ihmal etmemeleri ve..

Ramazan’da göz damlanızı ihmal etmeyin

Prof. Dr. Hüsnü Güzel, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın göz damlalarının orucu bozmadığına yönelik açıklamasını hatırlattı.

Prof. Dr. Güzel, Ramazan ayında oruç tutacak  kişileri, sürekli kullanmaları gereken göz damlalarını ihmal etmemeleri ve tedavilerinin sürekliliğine dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı. Periyodik göz muayenesi olması gereken ve göz damlası kullanan (göz tansiyonu gibi) hastaların Ramazan dolayısıyla tedavilerini ertelememesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Hüsnü Güzel göz damlasının orucu bozmayacağına dair Diyanet İşleri Başkanlığı’nın müspet görüşünün olduğunu hatırlattı.

Prof. Dr. Hüsnü Güzel şunları söyledi: "Göz, insan vücudunda kendi kendini yenileyemeyen tek organ. Bu nedenle hem erken teşhis hem de teşhis sonrası doğru ve sürekli tedavi kritik önem taşıyor. Bu yüzden göz kesinlikle ihmale gelmez ve tedavisi devamlılık gerektirir. Göz hastalarımız muayenelerini ve ilaç tedavilerini Ramazan ayı nedeni ile ertelememelidir. Zaten göz damlasının orucu bozmadığını Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamıştır."

Haber 7

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL