Yetişkin Sağlığı

Panik Atağı Bitkilerle Yenin!

Panik atak kontrol edilemeyen, istem dışı halde sıkıntı, korku ve panikleme durumudur.Birden bire ortaya çıkan bu sorunda kişi kendisinin öleceğini yada herhangi bir fiziksel sorunla karşılacağını zanneder.Korkuya kapılarak hastaneye gitmek..

Panik Atağı Bitkilerle Yenin!

Panik atak kontrol edilemeyen, istem dışı halde sıkıntı, korku ve panikleme durumudur.Birden bire ortaya çıkan bu sorunda kişi kendisinin öleceğini yada herhangi bir fiziksel sorunla karşılacağını zanneder.Korkuya kapılarak hastaneye gitmek ister.

Çok nadirde olsa bayılma geçrekleşebilir. Bu sorun psikolojik rahatsızlıktan öte ruhsal sorundur.Yalnız bazı panik atak hastalarında kalp kapakcıklarında ufakta olsa çökme tespit edilmektedir.Bu hastalığın iyice araştırılması şarttır.Herşeye rağmen yinede bu hastalığına fiziksel nedenlerden dolayı kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmekte fayda vardır. Bunu öğrenebilmek için mutlaka uzman doktorlarca yardım almanız gerekir.

Panik atağın nedeni

Panik atağın oluşumuna neden olan faktörler için çeşitli araştırmalar yapılmıştır.Bir takım bulgularada bu sayede ulaşılmıştır.Bunlardan birisi çocukluk yaşlarında aileden birinin kaybedilmesi yada aile içinde yaşanan ayrılık panik atağı tetikleyen nedenlerden birisi olduğu saptanmıştır.Panik atağı oluşturan etmenler açısından kişilik özellikleri de yer alır.Bu kişilik özellikleri; huzursuzluk, kaygılı, evhamlı ve endişeli insanlarda görülme oranı fazladır.Çocukluk döneminde yaşanan kayıp yada ayrılık neticesinde ileriki yaşlarda yaşanabilecek olan çevreden kayıp hatta hastalık bile panik atak oluşumuna neden olabilmektedir.Duygularını dışa rahat vuramayan , tepkilerini kendi ruh dünyası içerisinde yaşayan insanlarda panik atak sorunu daha çok görülmektedir.Böyle insanlarda kendilerini bir şekilde dizginledikler için bilinç altındaki olumsuz duygular savunma mekanizmasını etkileyerek ortaya çıkıyor.

Panik Atak Bitkisel Tedavi

Bu kür sabah ve akşam olarak iki aşamalı kullanılmalıdır.

Sabah Kürü:

10-12 tane maydonoz sapı ve 5-6 tane taze ıspanağı 3 su bardağı suda 3 dakika kaynatın.Her sabah bu kürü için.

Akşam Kürü:

8-10 tere yaprağı ve 5-6 yaprak ıspanağı 2.5 bardak suda kaynatın.3 dakika kaynattıktan sonra akşamları bu kürü için.

Dip Not: Kürde uygulanan malzemelerin taze olması ve hergün bu kürün taze olarak yapılması kürden olumlu etkilenmek için gereklidir.

ibrahim Saraçoğlu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL