Öksürüğe Karşı Bal

Yetişkin Sağlığı
Ehow.com sitesinde yer alan habere göre, doğal tedavilerin de ilaçlar kadar işe yaradığı belirtiliyor. Çocuğunuzun öksürüğünün neden kaynaklandığını öğrenmek için doğal tedavi yöntemlerini uygulamadan...
EMOJİLE

Ehow.com sitesinde yer alan habere göre, doğal tedavilerin de ilaçlar kadar işe yaradığı belirtiliyor.

Çocuğunuzun öksürüğünün neden kaynaklandığını öğrenmek için doğal tedavi yöntemlerini uygulamadan önce doktora muayene ettirmenizde fayda olduğu belirtilen yazıda, doğal tedavilerin öksürüğü tamamen durdurmak için değil, çocuğu rahatlatmak için kullanılması gerektiği de kaydediliyor.

İşte çocuğunuzun öksürüğünü yumuşatmak için yapabilecekleriniz:

1- Çocuğunuza bol bol sıvı gıdalar verin:

Su seviyesini dengelemek için ılık çay, çorba, su ve meyve suları verin. Bu çocuğunuzun balgamı ve sümüğünü, içtiği sıvılarla rahatça dışarı çıkarmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, vücudu toksinlerden arındırmaya da yardım eder.

2- Boğazını bal ve soğan karışımıyla yumuşatın:

Bu karışım öksürük ataklarını yavaşlatan ve çocuğunuzun akciğerlerindeki tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı anti-inflamatuvar etki sahiptir. Karışımı hazırlamak için, doğranmış kuru soğan ile bir çay kaşığı kekik yaprağı ve bir bardak balı karıştırın. Karışımı bir tencereye koyun ve yumuşayana kadar ısıtın. Çocuğunuzun sevdiği bir yiyeceklerin içine birer çay kaşığı dökün. Kalanı buzdolabına koyup, gerektiğinde kullanabilirsiniz. Bu öksürük tedavisi, büyük çocuklar içindir. Bebeklerde botulizme yol açması nedeniyle, bir yaşın altındaki çocuklara asla bal vermeyin.

3- Bitkisel öksürük tedavilerini kullanarak akciğerlerdeki iltihabı azaltın:

Atlantik ve Pasifik okyanusuna özgü bir deniz yosunu türü olan varak, akciğerleri nemli tutuyor ve balgam oluşumunu azaltıyor. Bambu, balgamı engelleyerek ve iltihabı azaltarak akciğerleri temizleyen diğer bir bitki türüdür. Dut ve kuş kirazı da öksürük ve soğuk algınlığında kullanılan etkili bir bitkisel tedavi.

4- Öksürük ataklarını azaltmak için havayı nemlendirin:

Duşu ya da nemlendiriciyi açın ve çocuğunuzun nemli havayı solumasını sağlayın. Ayrıca banyo kapısını da kapatarak birkaç dakika nemli havada tutun.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme