Obezitenin kalp krizinden koruduğu iddia edildi

Yetişkin Sağlığı
Hep zararlarından söz edilen ve nasıl mücadele edilmesi gerektiği konuşulan obezitenin bir yararı olabileceği iddia ediliyor. Buna göre obezite kalp rahatsızlıklarından ve kalp krizinde...
EMOJİLE

Hep zararlarından söz edilen ve nasıl mücadele edilmesi gerektiği konuşulan obezitenin bir yararı olabileceği iddia ediliyor. Buna göre obezite kalp rahatsızlıklarından ve kalp krizinden koruyor.  İngiliz bilim insanları, sağlıklı beden kitle indeksine sahip biriyle karşılaştırıldığında aşırı kilolu insanların neden kalp krizi sonrası daha fazla yaşadıklarını mercek altına aldı. 

Habertürk’te yer alan habere göre, kalp ameliyatı geçiren hastalardan alınan dokuların incelenmesiyle, hasar görmüş kan damarlarının çevresindeki yağların kalp hastalığıyla mücadele eden kimyasalları salagıladığı görüldü. 

Bu kimyasallar hem anti-oksidan hem de iltihabı azaltıyor. Böylece fazla yağ bir kalp krizi sonrası yaşama şansını artırıyor. 

Kalp hastalıkları için kötü olduğu düşünülen yağın, belli bir seviye üstündeyken koruyucu etkiye sahip olduğu belirtiliyor. Bu çalışmanın kalp hastalıklarında yağın rolü konusunda yeni perspektif sağladığına işaret ediliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme