Yetişkin Sağlığı

Nar Suyu Virüslere Karşı Koruyor

Şifa kaynağı olan meyvelerden nar sedef, kanser ve egzama hastalalıklarına iyi geliyor ve virüslere karşı koruyucu bir özelliği var. Diyarbakır Akdemir baharat kuruluşu herbalisti Cahit Gürkaş, taze nar meyvesinin çok..

Nar Suyu Virüslere Karşı Koruyor

Şifa kaynağı olan meyvelerden nar sedef, kanser ve egzama hastalalıklarına iyi geliyor ve virüslere karşı koruyucu bir özelliği var.
Diyarbakır Akdemir baharat kuruluşu herbalisti Cahit Gürkaş, taze nar meyvesinin çok fonksiyonlu bir gıda olduğunu belirterek sedef, kanser ve egzama hastalarının en güçlü antioksidanlarından olduğunu söyledi.

Cahit Gürkaş yaptığı açıklamada, narın şifa kaynağı olduğunu belirterek, "Nar, kalın bağırsak üzerinde iyileştirici özelliğe sahiptir. Prostat ve meme kanseri kanseri ve prostanın iyi huylu bir şekilde büyümesine, lenf kanserinde oldukça etkilidir. Kötü kolestrol damarlarını temizler. Tıkanıkları önler, damar sertliğine karşı koruyucudur.

 Kan basıncını düşürür. Yüksek tansiyon hastalıkları için oldukça etkilidir. Nar yüksek doz C vitamini içermekle beraber yine aynı özellikte B vitamini, fosfor, sodyum, potasyom, magnezyum ve demir içerir. Nar çekirdeğinin yağından yapılan sabunla cilt bakım ürünleri beğeniliyor. Cildi sıklaştırmakla birlikte kırışıklığı giderir ve deriyi tazeler. Bu lezzet kaynağı olan Nar’ın insan vucuduna faydaları saymakla bitmez" dedi.

Haber 7

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL