Yetişkin Sağlığı

Müzik Festivalleri Hasta Edebilir

Health Protection Agency isimli İngiliz sağlık örgütünden yapılan açıklamada, temizlik koşullarının zayıf olduğu bir ortamın sağlıksız bir durum yaratabileceği belirtildi. İlgili KonularSağlık Sağlık örgütünden Doktor Mark Salter, müzik festivalllerde sıklıkla..

Müzik Festivalleri Hasta Edebilir

Health Protection Agency isimli İngiliz sağlık örgütünden yapılan açıklamada, temizlik koşullarının zayıf olduğu bir ortamın sağlıksız bir durum yaratabileceği belirtildi.

İlgili KonularSağlık Sağlık örgütünden Doktor Mark Salter, müzik festivalllerde sıklıkla karşılaşılan sağlık sorunlarının başını güneş çarpması ve ayak burkulmasının çekltiğini söyledi.

Doktor Salter, açık hava müzik festivallerinde, kalp krizleri ve göğüs rahatsızlıkları yaşandığını da belirtti.

Festivallerde ortaya çıkacak ciddi veya hafif tüm sağlık problemlerinin önlenmesinde en etkili yolun aşırılıklardan kaçınmak olduğunu söyleyen doktor, 20 yıldır müzik festivallerinde edindiği tecrübenin bu yönde olduğunu ifade etti.

Aralarından Glastonbury gibi festivallerinde bulunduğu etkinliklerde sağlık hizmeti veren uzman, açık hava festivallerine gidenlere, temiz olduğu bilinen kaynaklardan bol miktarda su içmelerini, şapka ve güneş gözlüğü takmalarını ve sıklıkla ellerini yıkamalarını tavsiye etti.

Binlerce kişinin bir araya geldiği bu tür festivalllerde hijyen koşullarının yüksek olduğu tuvalet sistemlerinin bulunamadığını ve bu sebeple rahatsızlık yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Doktor Salter, festivallere giden kişilerin kendi temizlik önlemlerini almaları gerektiğini vurguladı.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL