Muz diyetiyle kilolarınıza veda edin

Yetişkin Sağlığı
Kadın ve Kadın internet sitesinin haberine göre bu diyet Japonya’da başladı. Bir eczacı olan Hitoshi Watanabe’nin tavsiyeleriyle oluşturulan diyet listesinin odağında kahvaltı bulunuyor. Sadece m...
EMOJİLE

Kadın ve Kadın internet sitesinin haberine göre bu diyet Japonya’da başladı. Bir eczacı olan Hitoshi Watanabe’nin tavsiyeleriyle oluşturulan diyet listesinin odağında kahvaltı bulunuyor.

Sadece muz ve ılık suyun olduğu kahvaltı günün geri kalanı için esneklik sağlıyor. Örneğin dondurma, tatlı ve et yemekleri yiyebilirsiniz. Fakat akşam yemeğinden sonra tatlı kesinlikle yasak.

Kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir nokta da suyu daima oda sıcaklığında tüketmek…

Peki muz nasıl kilo verdiriyor?

Bu konuda birkaç teori var. Sindirimi hızlandıran enzimler salgılayan muz bağırsak hareketlerini düzenlediğinden kalori birikimini engelliyor. Bir diğer teori ise yağ yakılmasını hızlandırıyor olması… İçinde bulunan lif bir muzun 2-3 gramına denk geliyor. Bu da önemli bir orandır.

Bu diyetin en önemli özelliklerinden biri de ara öğünlere ihtiyaç duyulmamasıdır. Sağlıklı beslenme için 20:00′dan sonra bir şey tüketmemeye, hatta su bile içmemeye çalışın.

Diyetiniz uygun bir fitness programıyla destekleyebilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme