Yetişkin Sağlığı

Lodos Hasta Ediyor

SakaryaTabip Odası Başkanı Uzman Dr. Dursun Bostancı, lodosun baş ağrısı başta olmak üzere birçok rahatsızlığa sebep olduğunu belirterek, uzun süre rüzgâra maruz kalınmaması gerektiğini söyledi.   Bostancı yaptığı açıklamada, birkaç..

Lodos Hasta Ediyor

SakaryaTabip Odası Başkanı Uzman Dr. Dursun Bostancı, lodosun baş ağrısı başta olmak üzere birçok rahatsızlığa sebep olduğunu belirterek, uzun süre rüzgâra maruz kalınmaması gerektiğini söyledi.
 

Bostancı yaptığı açıklamada, birkaç gündür etkili olan lodosun hava basınç değişikliklerine sebep olduğunu, basınç değişikliklerinin de öncelikle baş ağrısına neden olduğunu kaydetti. Son günlerde baş ağrısı yaşayan insanların sayısının arttığını, bunun da lodostan kaynaklandığını vurgulayan Bostancı, "Mümkün olduğu kadar rüzgâra maruz kalınmamalıdır. Çünkü lodosla birlikte havadaki basınç iyice artıyor. Bu da baş ağrısının temel sebeplerinden birisini oluşturuyor. Ayrıca lodos, kişinin hormonal dengesini bozuyor, bu da psikolojik sorunlara yol açıyor." dedi. Bostancı, lodosun bahar yorgunluğu gibi yorgunluk, halsizlik, uykusuzluk, çalışma isteğinin azalması gibi şikâyetlere de sebep olduğunun altını çizdi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL