Yetişkin Sağlığı

Kuşburnu Her Derde Deva

Kuşburnu, ülkemizin birçok bölgesinde görülebilen şifalı bir bitkidir. Kuşburnu, yeşil yaprak ve gövdeye, turuncu-kırmızı meyvelere sahiptir. Kuşburnu, genellikle halk arasında hastalıklara karşı direnç kazanmak ve soğuk algınlıklarının tedavisinde destek amacıyla..

Kuşburnu Her Derde Deva

Kuşburnu, ülkemizin birçok bölgesinde görülebilen şifalı bir bitkidir. Kuşburnu, yeşil yaprak ve gövdeye, turuncu-kırmızı meyvelere sahiptir.

Kuşburnu, genellikle halk arasında hastalıklara karşı direnç kazanmak ve soğuk algınlıklarının tedavisinde destek amacıyla kullanılmaktadır.

Bu özelliklerinin yanında Kuşburnu, gözler ve vücut sağlığı için çok faydalıdır. Kan dolaşımını hızlandırır ve cinsel isteği çoğaltarak tetikler. Kanın temizlenmesinde önemli rol üstlenir.

Kuşburnu, sindirimi kolaylaştırır ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Ayrıca basura karşı etkili olduğu gibi kabızlık rahatsızlığı ve ishali önler. Bağırsak kurtlarına karşı etkili bir çözümdür.

Kuşburnu, kansere karşı koruyucu özellikte antioksidan bir meyve türüdür. Romatizma şikayetlerini ve romatizma ağrılarını önler. Şeker hastalığı için etkilidir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL