Yetişkin Sağlığı

Kör Olan 8 Hastada Doktor Hatası

 İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Özkan, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca ameliyatları yapan Opr. Dr. Gökhan Kerci’ye disiplin cezası verildiğini söyledi.      Özkan, Teftiş Kurulu Başkanlığının verdiği raporda, doktorun kusuru..

Kör Olan 8 Hastada Doktor Hatası

 İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Özkan, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca ameliyatları yapan Opr. Dr. Gökhan Kerci’ye disiplin cezası verildiğini söyledi.
     Özkan, Teftiş Kurulu Başkanlığının verdiği raporda, doktorun kusuru bulunduğunun belirtildiğini ifade ederek, ”Ameliyat işlemlerinin başlangıcıyla sonu arasındaki sürecin bir noktasında, bir problem, bir zafiyet, her neyse onun adı, buna bağlı enfeksiyonun geliştiği rapor edilmiş kabaca” dedi.
     Raporda, ameliyatlarda kullanılan solüsyonlara dair bir tespitin bulunup bulunmadığına dair soru üzerine Özkan, böyle bir bilginin olmadığını söyledi.
     Dr. Kerci’nin açığa alma işleminin geri çevrildiğini, ancak başka bir hastaneye atamasının yapılacağını aktaran Özkan, ”Sistem bu şekilde işler. Yani önce göreve iade edilir. Önümüzdeki dönemde de başka bir eğitim araştırma hastanesine ataması yapılacak. İşin adli boyutuna gelince, bu süreç Konak Kaymakamlığınca devam ettiriliyor” dedi.
    
     -OLAYIN GEÇMİŞİ-
    
     Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesinde aynı zamanda başhekim yardımcısı olan Opr. Dr. Gökhan Kerci’nin 10 Ocak’ta katarak ameliyatlarını yaptığı 8 hastanın, ameliyat sonrasında enfeksiyon nedeniyle görme kaybı yaşadığı iddia edilmişti.
     Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimatıyla Teftiş Kurulu Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştı.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL