Yetişkin Sağlığı

Kimileri Kilo Almak İster…

Uzmanlar, kilo almanın da vermek kadar zor olduğunu belirtiyorlar. Doğru beslenme ve egzersiz değişiklikleriyle sağlıklı şekilde kilo alabilirsiniz. Mayo Clinic’te yer alan habere göre, tıbbi bir sorundan dolayı kilo alamıyorsanız..

Kimileri Kilo Almak İster…

Uzmanlar, kilo almanın da vermek kadar zor olduğunu belirtiyorlar. Doğru beslenme ve egzersiz değişiklikleriyle sağlıklı şekilde kilo alabilirsiniz.

Mayo Clinic’te yer alan habere göre, tıbbi bir sorundan dolayı kilo alamıyorsanız doktora gitmelisiniz. Ancak böyle bir sorununuz yoksa, işte fazla kalori sağlayabilecek sağlıklı yöntemler:

– Daha sık yemek yiyin. Gün boyunca 2-3 büyük öğün yerine 5-6 kez küçük öğünler şeklinde yemeklerinizi tüketin.

– Besin öğesi zengin olan yiyeceklerden tüketin. Sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak tam tahıllı ekmekler, pasta, tahıl gevreği, meyve ve sebze, az yağlı süt ürünleri, yağsız protein kaynakları, kabuklu yemişler ile çekirdek tüketin.

-Ne içtiğinize dikkat edin. Beslenmenizi diyet soda, kahve, çay ve diğer az kalorili ve besin değeri düşük yiyeceklerle doldurmayın. Bunun yerine süt ve taze ya da donmuş meyvelerle hazırlayacağınız milkshake için. Tıkanmamak için içeceklerinizi yemekten 30 dakika önce ya da sonra için.
 

-Fındık, fıstık, yerfıstığı ezmesi , peynir, kurutulmuş meyve ve avokado gibi kalorili atıştırmalıklar tüketin.

– Yüksek besin değeri içeren üzümlü kek, yoğurt, meyveli pie ve granola bar gibi tatlılar yiyin.
 

– Egzersizi de unutmayın. Egzersiz kas yaparak ve vücudunuza daha fazla hacim ekleyerek kilo almanıza yardım eder. Ayrıca egzersiz iştahınızı da artırır. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL