Yetişkin Sağlığı

Kil Maskesi ile Cilt Bakımı

Kil cildi güzelleştirir, saçlara canlılık verir ve yaralara iyi gelir. Bu özelliklerinden dolayı bir çok kadın tarafından cilt bakımında tercih edilen maddeler arasında yer almaktadır. Doğadan elde edilen kilde silisyum,..

Kil Maskesi ile Cilt Bakımı

Kil cildi güzelleştirir, saçlara canlılık verir ve yaralara iyi gelir. Bu özelliklerinden dolayı bir çok kadın tarafından cilt bakımında tercih edilen maddeler arasında yer almaktadır.

Doğadan elde edilen kilde silisyum, demir asidi, alüminyum, magnezyum gibi insan vücuduna faydalı maddeler ve mineraller bulunuyor.

Kilin içinde barındırdığı maddeler sebebiyle cilde ve birçok rahatsızlığa iyi geldiğinin biliniyor. Kadınlar hem bir temizlik malzemesi olarak hem de güzelleşmek için kili kullanıyor. Kilin sivilceleri iyileştirici, saça canlılık verici ve kepeği önleyici özellikleri var..

Kil bazen hamur halinde bazen de bir gün önceden ıslatarak suyu kullanılıyor, Kil piyasaya yeni çıkan birçok kozmetik üründe de kullanılıyor.

Kil sadece güzellik ve temizlik için değil,aynı zamanda cilt hastalıkları için de kullanılmaktadır. Kil selülit, pişik ve ciltteki çeşitli yaralar için de kullanılır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL