Karpuz kanserden koruyor!

Yetişkin Sağlığı
Pek çok kişi, karpuzu bu özelliğini bilmeden tüketiyor. Sağlıklı görünmek, taze bir cilde sahip olmak için düzenli olarak karpuz yenilmesi tavsiye ediliyor. KANSERDEN KORUR İçeriğindeki yüksek mineral...
EMOJİLE

Pek çok kişi, karpuzu bu özelliğini bilmeden tüketiyor. Sağlıklı görünmek, taze bir cilde sahip olmak için düzenli olarak karpuz yenilmesi tavsiye ediliyor.

KANSERDEN KORUR

İçeriğindeki yüksek mineraller ile yaşlanmayı geciktirip hücreleri yenileyen karpuzun faydası bununla da bitmiyor. Cilde ferahlatıcı etki yapan karpuz, zayıflamaya da yardımcı oluyor. Uzmanlar, karpuzun kansere karşı da koruyucu etki yaptığını ifade ediyor.

İŞTE MUHTEŞEM MEYVENİN FAYDALARINDAN BAZILARI

– Antioksidan özelliği var. Bu özelliği cilde önemli fayda getiriyor. Karpuzun suyu, cildi rahatlatırken, aynı zamanda gevşeme de sağlıyor. Suyunu cildinize uyguladığınız zaman, cilt renginizde açılma oluşuyor.

– Karpuz suyunda yeni hücreleri uyarıcı bir özellik bulunuyor. Bu sayede karpuz, yaşlanmayı geciktiriyor.

– Bol su içerdiği için kanı temizliyor. 

– Karpuzun çekirdeğinde Cucurbocitrin isimli çok önemli bir madde bulunuyor. Bu madde sayesinde karpuz, kan basıncını düşürüyor ve böbreğin görevini eksiksiz olarak yapmasını sağlıyor. 

– Yüksek miktarda lif içeriyor.

– İdrar söktürücü olarak etkili. 

– Karpuzun içindeki likopen, kalbin enfarktüs riskine karşı korunması sağlıyor. 

– Kansere karşı koruyor.

– Böbreklerdeki üre ve ürat tuzlarını temizliyor. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme